Antena Technisat TechniYagi Dual M8a Combo – problem z obiorem

4.22K odsłony

Lokalizacja: okolice Pszczyny / nadajnik: Katowice Kosztowy / odległość od nadajnika w linii prostej 30-40km / raczej bez przeszkód typu wzniesienia itp.

Witam.

Przez dłuższy czas miałem problem z odbiorem MUX1. Używałem starej anteny siatkowej, więc myślałem że to jest powód. Reszta multipleksów działała bez zarzutu. Postanowiłem kupić nową antenę, wybór padł na ANTENĘ KIERUNKOWĄ DVB-T TECHNISAT TECHNIYAGI DUAL M8A. Opinie czytałem dobre, więc postanowiłem spróbować. Po zmianie o dziwo wszystko się posypało. Odbieram tylko MUX 3 bez problemu (jakość/siła 100%/100%, częstotliwość 634 MHz) oraz z problemami MUX 2 (jakość/siła 50-95% spore wahania/100%, częstotliwość 698MHz). Co może być przyczyną, że reszty multipleksów nie umiem nawet wyszukać? Kręciłem anteną na lewo i prawo, wybrałem najbardziej optymalny kierunek, sugerując się już nawet kierunkiem ustawienia anten sąsiadów. Podłączenie oryginalnego wzmacniacza dodanego do anteny nie powoduje efektów ani negatywnych ani pozytywnych, siła i jakość zostają bez zmian.

Bartek odznacza odpowiedź 12 lutego 2018
0

Dzień dobry,

jeżeli podłączenie zasilacza (a nie wzmacniacza) nie powoduje żadnych zmian w odbiorze to albo jest problem w połączeniu zasilacz -> antena albo zasilacz jest uszkodzony. Jeżeli masz możliwość upewnij się, że do anteny kablem koncentrycznym dociera napięcie stałe z zasilacza.

Bartek odznacza odpowiedź 12 lutego 2018
Napisz swoją odpowiedź.