Dziwne zachowanie tv po zmianie anteny

3.86K odsłony

Witam, to mój pierwszy post, dzisiaj u moich rodziców w domku był monter, który wymieniał antenę tv na dachu, wcześniej były trzy stare, obecnie założył jedną i zmienił rozdzielacz sygnału (sygnał leci na 3 odbiorniki). Na jednym telewizorze po przełączeniu z tvp 1 HD na tvp 2 HD, po kilku sekundach kanał wraca na tvp 1HD, dodam, ze dzieje się tak tylko na jednym tv LG. sprawdzałem ustawienia, stroił się tv na nowo, próbowałem blokować lub pomijać kanały, ale nic to nie pomogło. na liscie kanałów zarówno tvp 1 hd i tvp 2 hd są zdublowane ale nawet po ich zablokowaniu czy przesunięciu wyżej – nic się nie zmienia. Co może być przyczyną? czy antena może być źle ustawiona?

Dzięki za każdy pomysł

Pozdrawiam

MArcin

bonkinio odpowiada na pytanie 29 lipca 2019
0

Witam, pozmieniałem ustawienia i wprowadziłem programy ręcznie ale nadal problem występował, przyczyną było coś z tv i po zresetowaniu ustawień na fabryczne – problem zniknął. Dzięki za podpowiedź bo nigdy się w ręczne ustawienia nie bawiłem 🙂

bonkinio odpowiada na pytanie 29 lipca 2019
0

Dzień dobry,

jeżeli telewizor sam przełącza kanały to nie jest to na pewno wina anteny, a telewizora. Nigdy nie spotkałem się ani z taka usterką, ani taką funkcją w telewizorze by telewizor wracał sam na jakiś kanał po kilku sekundach. Zdublowane kanały mogą się pojawić jeżeli w telewizorze została uruchomiona funkcja automatycznego wyszukiwania kanałów i telewizor znalazł sygnał tych samych kanałów na różnych częstotliwościach. Taka sytuacja się zdarza gdy w pobliżu są np. dwa nadajniki. Najlepiej usunąć całą listę kanałów i przeprowadzić ręczne wyszukiwanie. Pomocna będzie mapa gdzie podane są częstotliwości dla poszczególnych multipleksów. Wybierz częstotliwość z najlepszym sygnałem.

Maciek odpowiada na pytanie 23 lipca 2019
Napisz swoją odpowiedź.