instalacja antenowa co jest nie tak

6.63K odsłony

Dzień dobry
zabrałem się ostatnio za modernizację zestawu antenowego i coś poszło nie tak…miejscowość Wiskitki pod Żyrardowem. Do tej pory była i jest na dachu stara antena siatkowa ze wzmacniaczem skierowana na  MUXy 1,2 i 3 w Raszynie (33km) i wszystko było ok..ostatnio dołożyłem antenę VHF na MUX 8 w Bartnikach (14km)  DIPOL 7/5-12 DVB-T DAB..do tego zwrotnica ZA-106Ms VHF/UHF i niestety..przy podłączeniu obu anten telewizor wyszukuje tylko MUX 8 z dołożonej anteny .. gdy ja odłączę stara siatkowa znowu działa i tv wyszukuje ponownie bez problemu MUX 1,2 i 3..co robie nie tak?..czy to wina że jedna antena jest ze wzmacniaczem(siatkowa) a druga nie?..dziekuje z góry za kazdą pomoc i podpowiedź
Mariusz.

Edu odpowiada na pytanie 24 sierpnia 2018
0

Pewnie vhf ma tylko tylko symetryzator a siatkowa wzmacniacz. W momencie podłączenia vhf siada zasilanie wzmacniacza uhf i wtedy jest brak sygnału.

Edu odpowiada na pytanie 24 sierpnia 2018
0

Sprawdzę to „organoleptycznie” w weekendzik…kwestia była jeszcze taka, że gdy tv odbierał z anteny siatkowej (już przez zwrotnicę) w momencie gdy podpiąłem do zwrotnicy VHF-kę to wszystkie trzy MUX-y z siatkowej nagle zniknęły..w tv komunikat „brak sygnału”….jakbym ta siatkową w ogóle odłączył. W akcie rozpaczy kupię chyba zwykłą kierunkową zamiast siatki..:)
dziękuję za dotychczasowe podpowiedzi..

Mariusz44 odpowiada na pytanie 9 sierpnia 2018
0

Czyli raczej zwrotnica nie jest uszkodzona. Sprawdź jeszcze wskaźniki poziomu i jakości sygnału dla MUX 1,2,3 w momencie gdy antena VHF jest podłączona i gdy nie jest podłączona.

Maciek odpowiada na pytanie 9 sierpnia 2018
0

sygnał cały czas idzie przez zwrotnicę…nie odłączam jej…

Mariusz44 odpowiada na pytanie 9 sierpnia 2018
0

Dzień dobry,
czy antena siatkowa odbiera sygnał MUX 1,2,3 tylko gdy odłączysz antenę VHF mimo pozostawienia zwrotnicy czy odbiera dopiero wtedy gdy odłączasz zarówno antenę VHF jak i zwrotnicę ?

Maciek odpowiada na pytanie 8 sierpnia 2018
Napisz swoją odpowiedź.