Instalacja antenowa na 3 telewizory

Rozwiązany5.09K odsłony

Witam, posiadam w domu trzy telewizory gdzie do jednego podpięta jest antena kierunkowa a do dwóch pozostałych siatkowe. Od niedawna anteny siatkowe zaczęły odmawiać posłuszeństwa, więc chciałbym podłączyć dwa pozostałe telewizory do anteny kierunkowej. Zakupiłem w tym celu rozgałęźnik pasywny AX SVE 30-01, jednak po podłączeniu go do instalacji jakość sygnału prawie całkowicie zanikła a odbiór stał się niemożliwy. Cała instalacja jest pasywna, sprawdziłem podłączenie każdego z telewizorów z osobna do anteny kierunkowej i sygnał jest na poziomie 70 – 100%. Antena to MITON 1000 DVB-T ustawiona jest przy pomocy aplikacji DVBT Finder dokładnie na nadajnik RTCN Katowice/Kosztowy, bez rozdzielacza odbiera MUX 1 na poziomie 70% a MUX 2 i 3 100%, z rozgałęźnikiem jest maksymalnie 23% na MUX 2 i 0% na pozostałych. W załączniku schemat instalacji przed modyfikacją, po modyfikacji z rozdzielaczem AX SVE 30-01 oraz zrzut ekranu z odległością do nadajnika (34 km). Pytanie co powinienem zrobić aby instalacja zadziałała, domyślam się, że konieczna będzie wymiana rozdzielacza. Z tego co wyczytałem mógłby pomóc rozdzielacz aktywny np. „Rozgałęźnik RTV Aktywny TELMOR RTA-140”, ale nie posiadam wystarczającej wiedzy aby móc stwierdzić czy to w moim przypadku zadziała, dlatego proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu.
Instalacja przed modyfikacją:

Instalacja z rozdzielaczem AX SVE 30-01:

EDIT anetka5:
Dziękuję za odpowiedź. Zasilacz, który Pani proponuje kosztuje drugie tyle co kosztowała mnie cała instalacja, więc chciałbym uniknąć jego zakupu, wspomniała Pani jednak o tym, że zastosowany rozdzielacz jest przeznaczony do innych instalacji, rozumiem że wymiana rozdzielacza na inny mogła by pomóc, jeśli tak to proszę o jakiś konkretny model.

Krystian wybiera najlepszą odpowiedź 1 sierpnia 2018
0

Z małostratnych pasywnych rozgałęźników mamy dwa rodzaje.
Z przejściem stałoprądowym do zasilania przedwzmacniaczy antenowych np.Delta RI-3/1-F
O mniejszym tłumieniu np. Signal R-3 ,gdzie napięcie zasilania rozchodzi się we wszystkich kierunkach i może powodować zwarcie.
Cena tego ostatniego to 9 zł.i można go podpiąć na próbę.
Specyfikacje parametrów są na stronie Dipola.
Pomijając wszelakie wzmacniacze,to najlepszym wzmacniaczem jest antena o możliwie dużym zysku energetycznym.

Krystian wybiera najlepszą odpowiedź 1 sierpnia 2018
Oglądasz 1 z 2 odpowiedzi, kliknij tutaj, aby wyświetlić wszystkie odpowiedzi.
Napisz swoją odpowiedź.