Instalacja TV naziemnej + FM + UPC

4.35K odsłony

Dzień dobry,

w nowym domu chciałbym rozprowadzić sobie instalację telewizyjną + FM. W całym domu mam około 10-12 punktów do których chciałbym doprowadzić sygnał. Chciałbym zainstalować antenę do odbierania telewizji naziemnej i FM (lokalizacja – 05-220) oraz połączyć to z sygnałem kablówki UPC (w niektórych punktach chciałbym odbierać UPC + FM, a w niektórych naziemna + FM).

Czy jestem w stanie na jednym przewodzie zsumować sygnał telewizji naziemnej + kablówki UPC + FM w taki sposób aby we wszystkich gniazdkach mieć ten sygnał?

Jeżeli będę musiał rozdzielić te sygnały, to będę potrzebował 2 lub 3 punkty UPC + FM oraz ~10 punktów telewizji naziemnej + FM.

Proszę o podpowiedź jakiego osprzętu będę potrzebował do zbudowania takiej instalacji?

Maciek odpowiada na pytanie 3 października 2019
0

Dzień dobry,

sygnały z kablówki i naziemnej telewizji zbyt mocno na siebie wpływają przez co ich łączenie najczęściej nie jest możliwe. Stąd biorą się takie produkty jak: przełącznik Axing SPU6-02 lub Signal Switch.

Dlatego jeżeli nie chcesz mieć problemów i faktycznie chcesz mieć te sygnały rozprowadzone to przeciągnij dwa przewody do każdego punktu. jedn z sygnałem z kablówki, drugi z sygnałem z anteny naziemnej i radiowej FM. Sygnał z dwóch anten możesz połączyć zwrotnicą, a rozdzielić gniazdkiem RTV. Niestety do kablówki będziesz musiał mieć osobne gniazdo, lub poprostu przewód.

Maciek odpowiada na pytanie 3 października 2019
0

Ok, rozumiem.

A czym najlepiej rozgałęzić sygnał dla kablówki (powiedzmy, że na 4 punkty) oraz dla dvb-t (np. na 8 punktów) ?

Przemek_1_ odpowiada na pytanie 3 października 2019
0

To zależy od poziomu sygnału. Jeżeli poziom jest wysoki wystarczy zwykły rozgałęźnik. Jeżeli poziom nie jest zbyt wysoki to może się okazać, że potrzebny będzie rozgałęźnik ze wzmacniaczem.

Maciek odpowiada na pytanie 3 października 2019
Napisz swoją odpowiedź.