Jaka antena do odbioru DVB-T2/hevc – nowa instalacja

2.05K odsłony

Cześć, potrzebuję Waszej podpowiedzi, sprawa wygląda tak: nowy domek, na obrzeżach miasta. Niestety dookoła lasy, pola i sporo zabudowań jednorodzinnych z antenami. Miejscowość Żółwin, w linii prostej do nadajnika ok 40km RTCN Warszawa „PKiN” i ~20km RTCN Warszawa „Raszyn”.

Jak to zbudować żeby działało sprawnie?

myślałem nad anteną:

  1. https://dvbsklep.pl/antena-technisat-technicombo-t3-a
  2. https://dvbsklep.pl/zestaw-antenowy-VHF-UHF-DVB-T-DVB-T2-V1
  3. https://dvbsklep.pl/zestaw-antenowy-VHF-UHF-DVB-T-DVB-T2-H1

Myślałem żeby zrobić to prosto, antenę przymocować do komina/ elewacji przewód wpuścić do środa i podłączyć do zwrotnicy, od zwrotnicy przewodem do TV.

Chciałbym odbierać wszystkie multiplexy, mieć stabilny i silny sygnał, jednak nigdy nie montowałem takiej instalacji bo zawsze była kablówka a tu i Internet mobilny i telewizja z anteny, Proszę podpowiedzcie co kupić żeby było pewnie i solidnie? Dodam że to niski dom, parterowy, teren zalesiony i zapewne każdy sąsiad ma jakąś antenę /talerz więc domyślałem się, że potrzebna będzie konkretna antena ze wzmacniaczem, prawda?

PS: czy warto zainwestować w antenę dzięki której odbiorę DVB-T/2/HEVC + chcę internet Box od play, niby dają jakąś antenę ale są one nic nie warte może dałoby się połączyć ją z telewizyjną i mieć w jednej antenie konkretny sygnał dvbt i LTE/5G?

Maciek odpowiada na pytanie 21 września 2021
0

Dzień dobry,
nie ma możliwości aby na antenie DVB-T/T2 odbierać sygnał LTE/5G.
Do odbioru telewizji naziemnej w Pana lokalizacji polecam:
https://dvbsklep.pl/antena-televes-v-zenit-mix-vhf-uhf-149302
lub większą
https://dvbsklep.pl/Televes-DAT-HD-Boss-Mix-790-LTE-VHF-UHF

Maciek odpowiada na pytanie 21 września 2021
Napisz swoją odpowiedź.