Jaka antena do odbioru telewizji w miejscowości Gołcza (małopolskie)?

3.92K odsłony

Witam mam problem z odbiorem tv naziemnej. Prosze mi podpowiedziec jaka antene mam zakupic i czy ewentualnie jakis wzmacniacz zastosowac. Mieszkam w Gołczy tj jakies 40 km od nadajnika w Krzemionkach Krakow w dolinie Dziekuje z Gory , jeszcze prosze o informacje w jakich godzinach macie czynny punkt sprzedazy w Krakowie lub okolicach jezeli jest taki

Maciek odpowiada na pytanie 8 lutego 2018
0

Dzień dobry,

do ustalenia nadajników w Pana lokalizacji może Pan skorzystać z emimaps.

Jeżeli chodzi o antenę dla MUX 1,2,3 to tutaj najbliższy nadajnik to Kraków / Chorągwica 43 km w linii prostej. MUX 8 nadaje zarówno z Chorągwicy jak i z Miechowa.

Może Pan spróbować odbioru z anteny Dipol 28 ze wzmacniaczem, która powinna zapewnić odbiór wszystkich multipleksów 1,2,3,8 z nadajnika Chorągwica.

W przypadku gdyby chciał Pan postawić na bardziej profesjonalne rozwiązanie lub gdy wymagane jest uzyskanie mocniejszego sygnału (ze względu na ukształtowanie terenu i problemy z odbiorem) może Pan rozważyć montaż systemu antenowego składającego się z dwóch anten. Osobnej na pasmo UHF (MUX 1,2,3) i osobnej dla pasma VHF (MUX 8). Do takiej odległości od nadajnika przyda się antena kierunkowa UHF np. Tri Digit ze wzmacniaczem, a do odbioru pasma VHF powinna wystarczyć antena np: CA-RTV 4.

Obie anteny można połączyć zwrotnicą antenową ZA-106Ms VHF/UHF

Najlepiej zamontować wszystko na maszcie. Jeden może się okazać za krótki więc można kupić dwa – maszty łączą się ze sobą. Najpewniejszym sposobem do zamontowania masztu do komina jest uchwyt kominowy taśmowy.

Nasz sklep otwarty jest od poniedziałku do piątku od 11:00 do 17:00 – Kraków Zbrojarzy 24.

Maciek edtyuje odpowiedź 8 lutego 2018
Napisz swoją odpowiedź.