Mocny sygnał słaba jakość

45.05K odsłony

Witam,

Mieszkam w Garwolinie, posiadam antenę technisat z wbudowanym wzmacniaczem oraz zasilaczem antenowym, antena zamocowana na kominie nad dachem. Antena skierowana na nadajnik w Raszynie, programy z MUX 3 posiadają dobry sygnał (ok 90%) oraz jakość (90%), natomiast programy z MUX 1, 2, 8 posiadają sygnał około 80% oraz około 10% jakości i te programy nie odbierają. Około miesiąc wcześniej telewizja działała dobrze. Co należy zrobić żeby programy działały dobrze?

Maciek odpowiada na pytanie 7 stycznia 2020
0

Super, choć ciekawe, że inne MUXy działały bez problemu 🙂

Maciek odpowiada na pytanie 7 stycznia 2020
0

Dzięki za pomoc,

Udało mi się rozwiązać problem. Okazało się że jest niesprawny zasilacz antenowy. Po wymianie zasilacza wszystkie programy działają na około 95% tylko Polsat news obiera gorzej.

viadro odpowiada na pytanie 4 stycznia 2020
0

Czy ta antena Antena VHF/UHF Dipol 28/5-12/21-60 ze wzmacniaczem będzie obierać programy dla mojej lokalizacji?

viadro odpowiada na pytanie 2 stycznia 2020
0

Bardziej skłaniam się, że w tym wypadku przedwzmacniacz w puszce antenowej może mieć wpływ na jakość sygnału. Nie jest to zapewne zaawansowany wzmacniacz więc może mieć również wpływ.

Maciek odpowiada na pytanie 30 grudnia 2019
0

To w takim razie muszę przemyśleć przeprowadzenie nowego kabla do anteny.

A czy antena może mieć wpływ na jakość sygnału?

viadro odpowiada na pytanie 30 grudnia 2019
0

Raczej nie ma takiej możliwości w warunkach domowych.

Maciek odpowiada na pytanie 30 grudnia 2019
0

Czy jest możliwość sprawdzenia tego kabla jakimś miernikiem? Wymiana kabla na nowy będzie dla mnie skomplikowaną operacją żeby to wyglądało estetycznie.

viadro odpowiada na pytanie 30 grudnia 2019
0

Kabel antenowy ma kilka cech wpływających na dobrze przesyłanie sygnału. Jedną z tych cech jest poziom ekranowania czyli odseparowanie sygnału płynącego w kablu od sygnałów pochodzących z zewnątrz. Kabel bez ekranu może być świetną anteną, a nam nie oto chodzi, im mniej obcych sygnałów przenika do naszego sygnału płynącego w kablu tym lepiej.

Maciek odpowiada na pytanie 30 grudnia 2019
0

Możliwe jest to że kabel jest do wymiany gdy moc sygnału jest wysoka?

viadro odpowiada na pytanie 30 grudnia 2019
0

Niestety ale nawet na stronie producenta nie ma żadnych informacji dotyczących tego kabla, więc nie mam pojęcia jakiej klasy jest ten kabel. Mogę jedynie zasugerować się średnią ceną 0,99 zł za metr. Dobre przewody jakie można kupić w naszym sklepie zawierają się cenie bliżej 2 zł za metr. Nie twierdzę, że zapewne przyczyną zakłóceń jest Twój przewód jednak różne przypadki naszych klientów potwierdzają, że kabel czasami odmieniał jakość sygnału.

Maciek edtyuje odpowiedź 30 grudnia 2019
Napisz swoją odpowiedź.