Moduł CI MPEG-4 na MPEG-2

4.45K odsłony

Witam!

Posiadam telewizor Phillips 42PFL3512D / 12, który posiada standard MPEG-2, jednakże aby odbierać cyfrowe kanały potrzebuję MPEG-4 (Satpol Gniezno). Nie chcę jednak dokładać dekodera, chciałbym wszystkim operować z jednego pilota. Pomyślałem, że może istnieje jakaś karta Cl, która na to pozwoli, znalazłem: https://dvbsklep.pl/pl/p/Modul-dostepu-CI-MPEG4-Neotion-NP4-/76

Jednakże karta nie jest już produkowana i nie jestem pewien czyn zadziałałby w taki sposób jak ja chcę.

Jeśli ktoś zna sposób na rozwiązanie mojego problemu, będę kontent za rady.

Z góry dziękuję za udzieloną pomoc!

Maciek odpowiada na pytanie 28 czerwca 2019
1

Tunery firmy Wiwa, serii „memo” miały piloty, które można było „nauczyć” podstawowych funkcji z pilota telewizora – włącz, wyłączy, ciszej, głośniej, źródło. Niestety u nas te tunery nie są już dostępne i nie mamy chyba nic takiego w zamian.

Maciek odpowiada na pytanie 28 czerwca 2019
0

Rozumiem, dziękuję za szybką odpowiedź! Czy jest w takim razie jakieś rozwiązanie z tunerem, które eliminuje dodatkowy pilot?

Kaczy odpowiada na pytanie 21 czerwca 2019
1

Dzień dobry,

niestety moduły nie konwertują sygnału HD dlatego nikt ich już praktycznie nie sprzedaje ponieważ nie mają zastosowania ani w przypadku telewizji kablowej DVB-C, ani naziemnej DVB-T. Posiadanie takiego modułu np. do telewizji naziemnej DVB-T pozbawia możliwości odbierania kanałów TVP 1, TVP 2 i TVP Info, które obecnie nadawane są tylko w wersji HD.
Pozostaje jedynie zakup tunera.

Maciek odpowiada na pytanie 21 czerwca 2019
Napisz swoją odpowiedź.