Odbiór telwziji DVBT

5.37K odsłony

Witam

Czy jest możliwe, żeby odbierać kanały DVB-t poprzez antenę satelitarną (tą) czaszę antenową do dekodera ?

Czy tylko przez anteny dachowe, balkonowe?

Maciek odpowiada na pytanie 14 października 2020
0

Dekodery satelitarne o konwertery mają złącze typu F.
Telewizory czy tunery naziemne mają gniazdo do których pasują wtyki TV np. https://dvbsklep.pl/pl/p/Wtyk-TV-Cabelcon-na-przewod-RG-6%2C-DG-113/324

Maciek odpowiada na pytanie 14 października 2020
0

Przypomniała mi się jeszcze jedna rzecz, czy kabel koncentryczny z końcówką antenową będzie odpowiednie do dekodera SAT czy z inną końcówką?

Weronika odpowiada na pytanie 13 października 2020
0

To już wiem o co chodzi. Dziękuje za wyczerpujące informacje.

Weronika odpowiada na pytanie 13 października 2020
0

Anteny satelitarne najczęściej sprzedawane są bez konwerterów, czyli czegoś co tak naprawdę kieruje sygnał odbity od powierzchni anteny satelitarnej do kabla antenowego. Do tunerów satelitarnych wystarczy konwerter typu single, lub twin (jeżeli tuner ma dwa wejścia SAT IN).

Maciek odpowiada na pytanie 9 października 2020
0

Jeśli bym wybrała telewizję satelitarną na kartę to oprócz czaszy – anteny satelitarnej, dekodera jakie dodatkowe części będą potrzebne do odbioru telewizji dla jednej osoby ( 1 telewizor) ?

Weronika odpowiada na pytanie 9 października 2020
0

Gdyby kupiła Pani np. https://dvbsklep.pl/telewizja-na-karte-z-dekoderem-iti-2849  to dekoder musi być podłączony zarówno do anteny naziemnej jak i satelitarnej (jeżeli chce Pani korzystać i z oferty kanałów satelitarnych i naziemnych). Jeżeli do jednej anteny satelitarnej mają być podłączone dwa dekodery satelitarne to trzeba zastosować konwerter z dwoma wyjściami „twin”.

Nie ma potrzeby montażu dwóch anten satelitarnych. Jeżeli będzie Pani wymieniać antenę satelitarną polecam nie mniejszą niż 80 cm.

Proszę wziąć pod uwagę, że przy ofercie na kartę kanały bez opłaconej karty działają za darmo tylko przez miesiąc – również kanały naziemne.

Maciek odpowiada na pytanie 30 września 2020
0

A jeśli bym kupiła taka antenę DVB-T oraz zestaw NC+ na kartę z dekoderem , który odbiera DVB-T to wystarczy? Czy jednak satelita?  Obecnie mam na balkonie starą antenę do wymiany na nową, z tym że ja nie mam w ogóle żadnego sprawnego dekodera, a domownik moja mam ma właśnie . Nie ukrywam , że chciałam bym mieć tą telewizję na kartę, (nie muszę odpisywać umowy) i sama nie wiem czy kupić zamontować dwie anteny satelitarną i DVB-T, czy sama DVB-T wystarczy.

Weronika odpowiada na pytanie 30 września 2020
0

Dzień dobry,

nie mam możliwości by odbierać telewizję naziemną DVB-T poprzez antenę satelitarną. Do odbioru sygnału DVB-T niezbędna jest antena DVB-T. Może Pani ewentualnie zamontować (choć nie zawsze) antenę naziemną w miejscu anteny satelitarnej i wykorzystać przewód od anteny satelitarnej do przesłania sygnału z anteny DVB-T do odbiornika (tunera lub telewizora).

Maciek odpowiada na pytanie 28 września 2020
Napisz swoją odpowiedź.