Połączenie TV sat i naziemnej

3.10K odsłony

Dzien dobry.

Moje zapytanie dot przerobienia istniejacej instalacji w zakupionym domu letniskowym. Obecnie na maszcie ok 30 m od budynku na wysokiej bramie zamontowana antena satelitarna, kabel wchodzi do budynku. Zależy mi na TV naziemnej, tak więc w grę wchodzi zamiana talerza na antenę i pozostawienie całości jak jest (zakładając, że będzie w ogóle sygnał, las w Beskidach, ok 30-35 km od nadajnika) lub…

opcja druga tj. postawienie drugiego masztu z anteną naziemną przy budynku i połączenie dwóch kabli (naziemna i sat) na zewn. scianie budynku za pomocą zwrotnicy TV SAT Alcad DVB-S/DVB-T MM-214 i puszczenie jednym kablem sygnalu do środka. TV docelowy posiada tunery DVB-C, DVB-T2 i DVB-S2 ale uwzględniając powyższe, byłby już potrzebny dekoder SAT. Dom użytkowany rekreacyjnie, tak więc odpadają dekodery na kartę, interesuje mnie wyłącznie tv satelitarna bezpłatna (i wspomniana naziemna).

Jaki sprzęt (całościowo – schemat podłączenia, ew. wzmacniacz do naziemnej i dekoder) powinienem zakupić ?

Maciek odpowiada na pytanie 15 kwietnia 2020
0

Na pewno nie będzie problemu z kanałami TVP. Nadajnik znajduje się na g. Żar, którą pewnie Pan widzi. Na g. Żar jest nadajnik MUX 3. Pozostałe multipleksy są nadawane albo z nadajnika n g. Skrzyczne albo z RTON Katowice / Kosztowy.  Patrząc na mapę obawiam się, że jest Pan mocno przysłonięty Chrobaczą Łąką i sygnał ze Skrzycznego może być nieosiągalny. Katowice / Kosztowy są na północ i tutaj jest szansa może na lepszy sygnał.

Polecam anteny:
Dipol 28 ze wzmacniaczem
Televes Boss Mix – w tym wypadku do uruchomienia wzmacniacza w antenie będzie potrzebny zasilacz, którego nie ma w komplecie.
Najtańsza opcja ale z anteną o gorszych parametrach to:
Opticum BX 1000+

Maciek odpowiada na pytanie 15 kwietnia 2020
0

Lokalizacja budynku – Kobiernice (śląskie) ul. Modrzewiowa. Troche szkoda ,,zrzucać” talerze, ale chyba to bedzie najlepsze rozwiazanie. Troche sie obawiam zasiegu, zalezy mi na -jakiejkolwiek telewizji krajowej – aby cos gralo, bardziej ambitne transmisje beda i tak przez stream na LTE 🙂

Paweł odpowiada na pytanie 14 kwietnia 2020
0

Dzień dobry,

z darmowych kanałów na satelicie nie znajdzie Pan raczej nic lepszego niż kanały muzyczne i telezakupy. Jeżeli chciałby Pan zamienić antenę satelitarną na naziemną proszę napisać dokładniej w jakich okolicach znajduje się dom.

Maciek odpowiada na pytanie 14 kwietnia 2020
Napisz swoją odpowiedź.