Problem po refarmingu Zielona Góra

2.99K odsłony

Mam antenę Opticum ax1000 combo uhf+vhf. Problem z mux1 i 2 po zmianie częstotliwości. Słaby sygnał poniżej 50% w niektóre dni brak w ogóle sygnału. Przed refarmingiem też nie było rewelacji – wieżowce i wzniesienie na drodze. Montaż wzmacniacza liniowego z zasilaniem powoduje całkowity brak sygnału. Mux3 mam z pobliskiego nadajnika – wieżowiec obok. Odległość do nadajnika mux1 i2 (Żagań- Wichrów – możliwość montażu anteny tylko na południe) 20km. Czy problemem jest antena, wadliwy wzmacniacz czy nakładanie się sygnałów?

Maciek odpowiada na pytanie 17 czerwca 2020
0

Prosto można sprawdzić miernikiem napięcia czy sygnał jest na końcu przewodu jaki dochodzi do wzmacniacza. Jeżeli napięcie jest, a sygnał jest mocniejszy bez wzmacniacza to raczej uszkodzony jest wzmacniacz.

Maciek odpowiada na pytanie 17 czerwca 2020
0

Dzień dobry, niestety wszystko zgodnie ze sztuką. Jedyny plus że po ponownym zarobieniu końcówki kabla siła sygnału znacząco wzrosła bez wzmacniacza. Czy można  jakoś jednoznacznie stwierdzić gdzie jest problem? Zasilanie jest dobrze podpięte ale po włączeniu napięcia tylko mux3 pełnia sygnału i brak mux 1 i 2. Jak można sprawdzić wzmacniacz? Próbując wymieniać na inny? Czy może coś z kablem?

Marcin edtyuje odpowiedź 16 czerwca 2020
0

Dzień dobry,
jeżeli masz całkowity brak sygnału po podłączeniu wzmacniacza to albo wzmacniacz jest uszkodzony albo nie dociera do niego napięcie zasilające. Sprawdź dokładnie. Jeżeli korzystasz z separatora napięcia przy zasilaczu to zobacz czy na pewno dobrze jest podłączony kabel. Często niedokładne dokręcenie powoduje, że nie ma napięcia na ekranie przewodu (oplocie). Sama blaszka (z dwoma śrubkami) w wielu rozwiązaniach nie ma napiecia – napięcie jest na małym fragmencie płytki, który jest pod tą blaszką.

Maciek odpowiada na pytanie 16 czerwca 2020
Napisz swoją odpowiedź.