Problem z odbiorem multipleksu 2

15.47K odsłony

Znow poraz kolejny pisze o pomoc mam od was antene i caly sprzet filtr lte kabel najlepszy itp. Mam problemey z muxem 2 gubi polsat i tvny.  Bez znaczenia na pogode glownie rano przed 8 i czasami wieczorem.   Ja juz nie wiem co robi antene przestawialem w 1000 miejsc jest to samo. Wiec wrocila na starr miejsce. Mam wszystkie muxy tylko jest czesem problem z zanjkajacym muxem 2.  Moze wymienic plytke na taka do zasilacza i dokupic Zasilacz. Co robic.

Ka Konrad odpowiada na pytanie 22 listopada 2018
0

kupiłem tłumik  regulowany ams tra-03   dzis mam na tvn jakosc sygnalu 45% i siła 12 % ale jak założe tłumik i ustawie go na 4db tłumienia sygnał spada do siła sygnału do 1 % a jakość do 2 %. wiec na logike ten tłumik co mi pan polecał gówno daje. potrzebóje zasilacza do mojej anteny . Ma Pan jakiś.????????????

Ka Konrad odpowiada na pytanie 22 listopada 2018
0

Kurde mam dosyc mux 2 gubi sygnal i doprawdza mnie do szalu. Jaki ten tłumik ma byc i gdzie go kupic.

Ka Konrad odpowiada na pytanie 17 listopada 2018
0

Mam jeszcze tvn hd jakosc 1-4 % sila 6% bitow stopa bledow lata jak glupie od 1.48 do 7.41 E – 03

Ka Konrad odpowiada na pytanie 16 listopada 2018
0

Tak zrobilem lecz on nie zapisuje recznych kanałów. Tvn jest na 5 pozycji ch48 690mhz. Jakosc 80 do 100% sila 18% bez zmian. Emitel wa.

Ka Konrad odpowiada na pytanie 16 listopada 2018
0

Sprawdź w menu telewizora czy wchodząc do listy programów TV nie wskazuje przy nich z jakiego kanału są odbierane. Ewentualnie niektóre telewizory przy naciśnięciu na pilocie „info” lub podobnego przycisku nie wskazują oprócz aktualnego programu również siłę i jakość sygnału. Jeżeli nie znajdziesz takich opcji wejdź w ustawienia anteny -> ręczne strojenie i wpisz kanał 48 (690 MHz) -> zatwierdź OK. Wyszukaj ponownie program TVN i sprawdź siłę i jakość. Upewnij się, że na liście wszystkich programów jakie odbierasz nie masz dwa razy np. TVN.

Maciek odpowiada na pytanie 16 listopada 2018
0

to znaczy.  gdzie ?? dekodera nie mam kabel prosto do tv z anteny bez zasilacza. jeżeli chodzi o kanaly mux2 to obieram wszyskie a jakie ustawienie co mam sprawdzic bo na tv jest tylko opcja sila sygnalu.

Ka Konrad odpowiada na pytanie 16 listopada 2018
0

Czy sprawdzałeś w ustawieniach na jakim kanale odbierasz MUX 2 ?

Maciek odpowiada na pytanie 16 listopada 2018
0

Jakosc sygnalu na tvp 1 hd jakosc 88% sjla dynalu 54%. Tvn jakosc 99% sila 18%.  Polsat 99% sila 18%.   Tv puls to samo.  Ttv 100% i sila 30%.  Metro 100% sila 47%.  Zoom tv to samo. Nowa tv tak samo.  Fokus 100% sila 30%..

Ka Konrad odpowiada na pytanie 15 listopada 2018
0

Każde stałe czy wahające się utrudnienia w odbiorze,traktowane są jako zakłócenia,niezależnie od źródła ich pochodzenia.

Synchronizacja tzw.nadajniki SFN,pojawiła się z wejściem emisji cyfrowej.
Podyktowane to jest oszczędnością kanałów w dwóch pasmach emisyjnych.
Teoretycznie wygląda to pięknie,w praktyce różnie z tym bywa.
Ułamek sekundy w tej synchronizacji może powodować pogorszenie lub zanik odbioru,gdzie wszystko jest taktowane zegarem atomowym.
W emisji analogowej było by to widoczne jako dwa jednakowe obrazy przesunięte w czasie.

Jeżeli jesteśmy w zasięgu takiej sieci SFN,to należy ograniczyć negatywny wpływ jednego z nadajników nadających na tym samym kanale.Przy czym wszystko jest uzależnione od konkretnego miejsca odbioru,podstawowych parametrów anteny odbiorczej i co równie istotne zastosowanego dekodera w danym odbiorniku odbioru.

Ostatnio na jednym z Forum w wątku ” skaczący sygnał na Mokotowie „gdzie podstawowe 3 multipleksy w SFN były silnie zakłócane,dołożenie tłumika antenowego o wartości 20 dB zamknęło problem.
Poziom sygnału nie powinien być ani za wysoki ani za niski,a przy wytłumianiu sygnału nie należy przekroczyć wartości krytycznej C/N -szumy.

anetka5 odpowiada na pytanie 15 listopada 2018
0

antene obracalem w lewo i prawo. bylo czasem lepiej na chwile ale potem ten sam problem.  nie wiem jak sie zachowa tłumienie nigdy tego nie robiłem. A pytanie o zasilacz i płytke do niego czy to by poprawilo cos.  I np. dlaczego sąsiad nie ma takich klopotow z taka antena https://www.abcv.pl/pl/p/ANTENA-SZEROKOPASMOWA-DVB-T-ASR-IQ-TELMOR/14385?gclid=EAIaIQobChMI5LGK7p7U3gIVxp3tCh3XzwbqEAYYBSABEgLLgPD_BwE  kupiona w media markt.

Ka Konrad odpowiada na pytanie 14 listopada 2018
Napisz swoją odpowiedź.