Problem z MUX 1 w jednym z telewizorów w domu

656 odsłony

Witam,

W telewizorze babci dwa dni temu nagle bez żadnej konkretnej przyczyny pojawił się problem z kilkoma kanałami (teraz po dochodzeniu z mojej strony wygląda na to, że były to kanały MUX 1, w tym kanał Trwam). Po wybraniu kanału pokazywał się status „Wyszukiwanie …”. Zrobiłem wyszukiwanie automatyczne kanałów i te niedziałające kanały nie dodały się ponownie do listy. W drugim pokoju, gdzie również jest telewizor z takim samym dekoderem wszystko działa bez problemu. Próbowałem również wyszukiwania ręcznego, ale też bez skutku.

Czy jest jakiś oczywisty powód, który może być tu problemem zważywszy na to, że w innym pokoju w domu wszystko chodzi bez zarzutu?

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam

Maciek odpowiada na pytanie 1 września 2023
0

Sygnał w każdym z odbiorników może być trochę różny i różny może być dla każdego z multipleksów. Niewielki spadek sygnału może taki efekt sprawić. Dlaczego nastąpił spadek sygnału? Może gdzieś dostała się wilgoć – przewody, złącza. Może jakieś połączeni trochę przyśniedziało, może pojawił się jakiś lokalny problem w okolicy – uruchomienie przekaźnika 5G.
Jeżeli jest taka możliwość  to proponuje zamienić na chwilę tunery lub telewizory miejscami i sprawdzić jaka jest różnica.

Maciek odpowiada na pytanie 1 września 2023
Napisz swoją odpowiedź.