Problem z odbiorem transmisji live

7.82K odsłony

Witam,

Szukałam wszędzie w internecie ale nie mogłam znaleźć. Telewizja odbiera bardzo dobrze, wszystkie kanały działają normalnie – ale w momencie kiedy zaczyna się jakieś wydarzenie na żywo (skoki narciarskie, mecze, koncerty) obraz robi się czarny i odbiór nie działa. Raz na jakieś 30-45 sekund pokaże się obraz i dźwięk po czym po dosłownie sekundzie ponownie znika na kolejne 30-45 sekund. W czym może tkwić problem?

Tadeusz odpowiada na pytanie 22 grudnia 2017
2

Raczej problem Sylwii polega na źle ustawionej antenie szczególnie dla MUX 3, która w odpowiednich porach dnia zaczyna gubić sygnał. Multiplex nie rozróżnia programów na żywo od programów nadawanych z odtworzenia, tym bardziej, ze na żywo jest większość wiadomości i dzienników. Programy na żywo, to popołudnia, w których w obecnej chwili zapada zmrok, zmienia się temperatura i zmieniają się warunki propagacji fal. Jak brakuje zapasu „mocy” w antenie to sygnał ginie. Sylwia nie podaje parametrów sygnału, które można odczytać w menu większości odbiorników tv. a zapewne wiele by to wyjaśniło.

Tadeusz odpowiada na pytanie 22 grudnia 2017
0

Moja odpowiedź może wydać a-normalna. – Co prawda nigdy nie spotkałem się z tym, żeby transmisja na żywo znikała, ale zdarzało mi się, że znikał sygnał danego MUX-u. Wymieniłem zasilacz i problem się rozwiązał. Spróbuj, to koszt około 10 złotych.

Kurdupel odpowiada na pytanie 22 grudnia 2017
0

Objawy sugerują zanikanie sygnału, ale w żaden sposób nie potrafię tego powiązać TYLKO z transmisją live. Ale przypadki chodzą po ludziach. Przede wszystkim wejdź na mapę nadajników https://emimaps.emitel.pl/  Nie zawsze ustawienie anteny „tak jak wszyscy mają” jest najlepsze. Mieszkam na Śląsku i oprócz nadajników głównych mamy także nadajniki lokalne. Powiększ odpowiednio mapę i sprawdź, czy w Twojej okolicy nie ma takiego nadajnika i ew. przestaw antenę. Wrzuć do sieci efekty- nawet nieudane- może przyda się innym.

Norbert odpowiada na pytanie 22 grudnia 2017
0

A czy udało Ci się odnaleźć miernik mocy i jakości sygnału, o którym napisał Piotr ?

Maciek odpowiada na pytanie 21 grudnia 2017
0

Mój model telewizora – ORION 26″ LCD TV26LB900 (LED) – tuner dvb-t jest w nim wbudowany, antena zewnętrzna DVB-T AX GALAXY COMBO VHF H/V+UHF – problem zauważyłam na kanałach tvp1, tvp2 i polsacie – czasami też zdarza się, że nie działają takie kanały jak tvp historia czy regionalne (ale tu nie ma żadnej zasady – raz działają raz nie). Mój kod pocztowy 09-400

Sylwia odpowiada na pytanie 21 grudnia 2017
0

Hmmm… faktycznie dziwny problem. Czy dzieje się to na różnych kanałach czy np. tylko na kanałach TVP? Jaki masz tuner lub telewizor (marka,model). W informacji o oglądanym kanale lub w menu – ustawienia anteny powinnaś mieć wskaźnik siły i jakości sygnału – spróbuj go odszukać sprawdzić i zanotować wskazania wskazania dla kanałów TVP 1 HD, TVN, Fokus TV. Gdzie mieszkasz (może podać kod pocztowy)? Na jakiej antenie odbierasz sygnał – zbiorczej, pokojowej, zewnętrznej ?

Piotr odpowiada na pytanie 20 grudnia 2017
Napisz swoją odpowiedź.