Słaby sygnał DVB-T/T2

1.58K odsłony

Mam antenę televes kierunkowa i Wzmacniacz Televes 552340 .Pomimo takiego wzmacniacza sygnał nie jest zbyt dobry przy rozdziale na  5 TV. Czy można jeszcze zastosować jakiś dodatkowy wzmacniacz liniowy w takim zestawie ? Np na wejściu od anteny do rozdzielacza? Rozdzielacz ma zasilanie 230 V czy taki wzmacniacz też musi być na 220 V

Krzysiek odpowiada na pytanie 30 maja 2022
0

Nie wiem czy dobrze rozumuje. Antena televes niby sama wzmacnia sygnał . Czy o tym Pan pisze i to traktować jako wzmacniacz anteny? Napięcia na samej antenie nie ma. U mnie w domu ta sama antena działała bez wzmacniacza(rozgałęznika z zasilaniem ) i była bezpośrednio podpięta pod tv. Teraz zamontowałem ja u rodziców i podłączyłem kablem do wejścia opisanego  rozgałęźnika który ma wzmacniacz. Z niego z wyjść jest podpięte 5 tv . Zasilania nie mam na antenie. Jest tylko na rozgałęźniku (230V). Chodzi mi o to czy mógłbym dać jakiś wzmacniacz liniowy pomiędzy antena a rozgałęźnikiem  który podłączony jest do zasilania 230v by wzmocnić sygnał na wejściu do rozgałęźnika. Ja mieszkam na górze wiec u mnie było ok. Rodzice niestety w  dole i 2 muxy lapie na +70% a trzeci skacze poniżej 50%. Sprawdzałem na dwóch kierunkach Katowice Kosztowy i Kraków Chorągwica.

Drugie pytanie mam co zamontować by obraz nie był zakłócany przez motory, piły spalinowe itp

Dziękuje za pomoc takiemu laikowi jak ja 🙂

Krzysiek odpowiada na pytanie 30 maja 2022
1

Dzień dobry,
jeżeli antena ma wzmacniacz i dodatkowo rozgałęźnik ma również wzmacniacz to raczej dołożenie kolejnego wzmacniacz już nic nie zmieni. To nie jest tak, że wzmacniacze wynajdują sygnał. Wzmacniacz wzmocni sygnał, jeżeli ma co wzmocnić. Jeżeli sygnał dochodzący do wzmacniacza jest szczątkowy, to będzie mocniejszy sygnał po wzmacniaczu i jeszcze mocniejsze szumy czyli słaba jakość i brak odbioru. Może jest gdzieś błąd w instalacji?

Maciek odpowiada na pytanie 30 maja 2022
Napisz swoją odpowiedź.