Tuner + Android

2.09K odsłony

Witam

Starałem się samodzielnie rozeznać tunery do telewizji naziemnej wyposażone jednocześnie w system android, ale ciężko mi samemu coś wybrać, do tego trochę gubię się kwestiach technicznych dot telewizji naziemnej.
Szukam  czegoś co pozwoli oglądać wszystkie dostępne stacje telewizyjne, ale też pozwoli na nagrywanie różnych programów, zatrzymywanie i przewijanie obrazu. Najlepiej z wbudowanym dyskiem co by już nic „z boku” nie podłączać (ewentualnie obsługującym karty pamięci).  Mieszkam w Katowicach, w sumie w okolicach 10km od nadajnika w linii prostej, z oknami niemalże ukierunkowanymi w stronę nadajnika, więc może na początek sam tuner i antena pokojowa wystarczą (może są tunery z już wybudowaną anteną, która pozwoli przy sprzyjających warunkach obierać sygnał). No i do tego android, takie combo, dzięki czemu mógłbym za pomocą tunera oglądać również HBO lub Netflix? Znalazłem Mecool K7, który wydaj się idealny do oglądania Netflixa czy HBO, ale nie jestem pewien czy aby na pewno będę za jego pomocą w stanie odbierać wszystkie stacje telewizji naziemnej. Czy mogę prosić o opinię?

https://www.banggood.com/Mecool-K7-S905X2-4GB-DDR4-RAM-64GB-ROM-1000M-LAN-5G-WIFI-bluetooth-Android-9_0-4K-H_265-VP9-TV-Box-DVB-S2T2C-Signal-Receiver-p-1594763.html?rmmds=buy&ID=533601&cur_warehouse=CN

Z góry dziękuję za pomoc.

Maciek odpowiada na pytanie 4 września 2020
0

Dzień dobry,

tuner z androidem to np. https://dvbsklep.pl/amiko-a5-t2-c-4k-h265

Niestety nie spotkałem się jeszcze z tunerem DVB-T/T2 z Androidem i dwoma głowicami by była możliwość niezależnego nagrywania i oglądania różnych kanałów w tym samym czasie.

Maciek odpowiada na pytanie 4 września 2020
Napisz swoją odpowiedź.