Zakłócenia na MUX 3

4.64K odsłony

Witam. Mam problem bo w moim telewizorze mam zakłócenia tylko na MUX 3 tzn. obraz „pixeluje” ale nie ciągle ale np. rano włączam tv i działa dobrze a po pół godzinie znowu jest problem i tak w kółko. Co dziwne, problem występuje tylko w moim tv a w pozostałych dwóch w domu nie ma tego problemu czyli wykluczam problem z moją anteną. Myślałem że to wina starego tunera i kupiłem ostatnio nowy ale na tym nowym problem nie znika. Nie wiem o co chodzi, dziwna sprawa żeby tylko na jednym tv był taki problem tylko na jednym multipleksie. Proszę o pomoc i pozdrawiam.

edit: moja lokalizacja to Województwo Wielkopolskie, Powiat Obornicki, Miasto Rogoźno. Sygnał odbieram z nadajnika Rusinowo/Piła.

anetka5 odpowiada na pytanie 11 lipca 2018
0

Dzień dobry,
podaj lokalizację.

Marcin odznacza odpowiedź 11 lipca 2018
0

Jedno częstotliwościowa sieć SFN MUX-3 kanał 31
Nadajniki:
Wągrowiec k 31
Wągrowiec Chojna k 31
Wałcz Rusinowo k 31
Przy zmieniającej się propagacji,któryś z nadajników ma negatywne oddziaływanie,co powoduje zakłócenia w odbiorze tego MUXa.
W takich sytuacjach najlepiej jest mieć antenę o wąskiej charakterystyce promieniowania,najlepiej bez przedwzmacniacza antenowego.
W twoim przypadku sygnał zakłócający jest słabszy.Odbiorniki posiadające mniejszy poziom sygnału,będą sobie radzić.
Do odbiornika gdzie występują problemy,można dołożyć korekcyjny filtr środkowo-zaporowy (tłumi tylko dany kanał ),lub regulowany tłumik antenowy.
Ma to na celu wytłumienie słabszego sygnału zakłócającego,nie powodując znacznych strat sygnału użytecznego.

anetka5 odpowiada na pytanie 11 lipca 2018
Napisz swoją odpowiedź.