Zestaw antenowy do odbioru MUX 1,2,3,8

3.46K odsłony

Potrzebuję zestaw/antenę do wszystkiego z podzielnikiem na 5 TV.
Najlepiej by chodziła  bez wzmacniacza.
Modlniczka k.Krakowa
Co proponujecie?

Maciek odpowiada na pytanie 13 czerwca 2018
0

Dzień dobry,
Do nadajnika Chorągwica w linii prostej ma Pan 24 km. Modlnica jest jest położona w większości wyżej niż Kraków, więc jeżeli ma Pan widoczność na maszt w Chorągwicy do odbioru MUX 8 powinna wystarczyć antena np: CA-RTV 4, ewentualnie mocniejszy sygnał zapewni Televes C5-12 106601  lub CA-RTV 6 minusem tej ostatniej jest gabaryt (1,4 metra długości).
Jeżeli chodzi o antenę dla MUX 1,2,3 przyda się duża antena kierunkowa np. Tri Digit , Televes HD Boss , Spacetronik STV .
Obie anteny można połączyć zwrotnicą antenową ZA-106Ms VHF/UHF.
Do podzielenia sygnału może Pan użyć rozgałęźnika R-6.  Niestety przy takiej ilości odbiorników sygnał bez wzmocnienia może okazać się niewystarczający. W takim przypadku proponuje wymienić zwrotnicą pasywną na aktywną np. MA082L Terra. zastosowanie takiego wzmacniacza będzie wymagało zrealizowania zasilania między wzmacniaczem, a rozgałęźnikiem. Zasilacz 12 V i separator napięcia.
Najlepiej zamontować wszystko na maszcie. Jeden może się okazać za krótki więc można kupić dwa – maszty łączą się ze sobą. Najpewniejszym sposobem do zamontowania masztu do komina jest uchwyt kominowy taśmowy.

Maciek odpowiada na pytanie 13 czerwca 2018
Napisz swoją odpowiedź.