Anteny dla MUX 1,2,3,8 – nadajnik Siedlce

3.42K odsłony

Witam,

mieszkam w małej miejscowości Mokobody w województwie mazowieckim to jest niedaleko Siedlec , do nadajnika w Łosicach mam 47 km. Interesuje mnie antena UHF/VHF , chciałbym zakupic jedną antene żeby odbierac MUXY 1,2,3,8 na 2 telewizory . Trochę już czytałem na ten temat na Państwa stronie i podobają mi się te o to anteny:

1)https://www.dvbsklep.pl/antena-vhf-uhf-dipol-28-polaryzacja-v-h

2)https://www.dvbsklep.pl/antena-vhf-uhf-dipol-28-wzmacniacz

Zastanawiam się też czy lepsza by była antena z wzmacniaczem czy bez i czy jak kupie bez to czy w kazdym momencie moge sobie dokupic zasilacz jakby był potrzebny.

Z góry dziękuję za pomoc.

Radoslaw odznacza odpowiedź 13 marca 2018
1

Dzień dobry,

Jeżeli chodzi o antenę dla MUX 1,2,3 to tutaj najbliższy nadajnik to Siedlce / Łosice – 47 km w linii prostej. MUX 8 nadaje zarówno z nadajnika Łosice jak i z centrum Siedlec.

Może Pan spróbować odbioru z anteny Dipol 28 ze wzmacniaczem, która powinna zapewnić odbiór wszystkich multipleksów 1,2,3,8 z nadajnika Siedlce / Łosice.

W przypadku gdyby chciał Pan postawić na bardziej profesjonalne rozwiązanie lub gdy wymagane jest uzyskanie mocniejszego sygnału) może Pan rozważyć montaż systemu antenowego składającego się z dwóch anten. Osobnej na pasmo UHF (MUX 1,2,3) i osobnej dla pasma VHF (MUX 8). Do takiej odległości od nadajnika przyda się antena kierunkowa UHF np. Tri Digit ze wzmacniaczem, a do odbioru pasma VHF powinna wystarczyć antena np: CA-RTV 4.

Obie anteny można połączyć zwrotnicą antenową ZA-106Ms VHF/UHF

Najlepiej zamontować wszystko na maszcie. Jeden może się okazać za krótki więc można kupić dwa – maszty łączą się ze sobą. Najpewniejszym sposobem do zamontowania masztu do komina jest uchwyt kominowy taśmowy.

Ze względu na to, że w antenach stosowane są dość proste przedwzmacniacze mogą one „zbierać” również zakłócenia pogarszające odbiór. Zarówno antenę Dipol 28 czy Tri Digit można kupić w wersji pasywnej (bez wzmacniacza) i „dołożyć go” w późniejszym czasie.

Radoslaw odznacza odpowiedź 13 marca 2018
Oglądasz 1 z 1 odpowiedzi, kliknij tutaj, aby wyświetlić wszystkie odpowiedzi.
Napisz swoją odpowiedź.