Brak MUX 8 z PKiN na antenie pokojowej

Rozwiązany4.38K odsłony

Mam antenę pokojową (ze wzmacniaczem) obsługującą VHF, dekoder (Kruger&Matz KM 0186) też obsługuje częstotliwości VHF, antena stoi w oknie, z którego widać bez żadnych przeszkód Pałac Kultury w Warszawie, z którego podobno MUX 8 jest nadawany na kanale 7 (w polaryzacji poziomej, takiej jak MUX 1,2 3, które są w całości odbieralne, także w HD). Niestety nie mogę znaleźć, ani przez wyszukiwanie autoamtyczne, ani ręczne, żadnego programu nadawanego w MUX 8. W czym może tkwić problem?

Pozdrawiam

Janusz Puskarz

Maciek wybiera najlepszą odpowiedź 7 listopada 2019
0

Panie Januszu,

proszę przeprowadzić aktualizację oprogramowania do wersji 1.29 to powinno pomóc.
Kruger&Matz KM 0186 Firmware v.1.29

Maciek wybiera najlepszą odpowiedź 7 listopada 2019
0

Panie Januszu, faktycznie dość dziwne. Proponuje sprawdzić dekoder z inną anteną. Nawet może się Pan pokusić o podłączenie dekodera do jakiejś pseudoanteny wkładając np. kawałem zwykłego, jednożyłowego przewodu o długości powiedzmy 1,5-2 m jedynie do środkowego bolca w gnieździe tunera i sprawdzić poziom mocy i jakości sygnału na kanale 7.

Maciek odpowiada na pytanie 6 listopada 2019
0

Dziękuję za odpowiedź. Sprawdzałem dekoder z inną anteną. Bez efektu. Na podłączonym drucie kanały na UHF ok (tak jak na antenie, a może i lepiej:), na VHF nic (siła sygnału 0%, jakość sygnału 10%) :((

Janus odpowiada na pytanie 6 listopada 2019
0

Pomogło, wszystko działa

Bardzo dziękuję:)

Janus odpowiada na pytanie 7 listopada 2019
Napisz swoją odpowiedź.