Brak odbioru telewizji wszystkich kanałów Kielce Podkarczówka

4.58K odsłony

Witam,

posiadam antenę Telmor DIGIT Activa. Od połowy grudnia mam problem z odbiorem wszystkich kanałów ze Świętego Krzyża. (pojawia sie głos ale obraz całkowicie masakrycznie zpikselowany) – sporadycznie oglądam tv ale tyle ciekawych rzeczy w Naszym kraju się dzieje ża czasami chciałbym rzucić okiem. 🙂

Jedyny kanał jaki odbierałem to ESKA Tv ale w Sylwestra również i on przestał odbierać.

Antena aktywna (dioda się świeci) czasami głos dociera ale obraz jak pisałem nie.

Mieszkam na osiedlu Podkarczówka (kod 25-715) na ostatnim piętrze 4 kondygnacyjnego bloku z oknami nie wychodzącymi na kierunek nadajnika ani na Świętym Krzyżu ani na Elektrociepłownię (EC Kielce) nadajniki znajdują się „za górką” więc prawdopodobnie korzystam z fal odbitych od innych wzniesień lub budynków. „Po drodze” znajduje się  zakład ISKRA najprawdopodobniej emitujący duże zakłócenia, po 22 kiedyś był lepszy odbiór bez pixeli.

Czy powinienem zmienić antenę (na jaką?) czy może jakiś dodatkowy wzmacniacz sygnału? Co robić?

Dziękuje z góry za odpowiedź/podpowiedź.

Pzdr

DJ

Maciek odpowiada na pytanie 7 stycznia 2019
0

Dzień dobry,

kanał Eska TV możesz odbierać tylko z lokalnego multipleksu z … Częstochowy lub Radomska. Sprawdź jaki masz poziom sygnału i jakości na poszczególnych multipleksach. Najlepiej programuj stacje TV ręcznie wybierając odpowiedni kanał danego multipleksu np. dla św. Krzyża. Pomocna będzie mapa najbliższych nadajników DVB-T.
Jeżeli sygnał jest mocny ale występuje duża liczba zakłóceń najlepiej będzie zmienić antenę na trochę większą ale „pasywną” czyli bez wzmacniacza. Myślę, że w Twojej lokalizacji nawet mimo przysłonięcia powinna wystarczyć antena np. Tri Digit Mini.  To jest antena teoretycznie przeznaczona dla multipleksów 1,2,3. Jeżeli chcesz odbierać również kanały w MUX 8 może okazać się konieczny montaż anteny combo np. Dipol 28. Bardzo dobra antena niestety jest dość duża.

Maciek odpowiada na pytanie 7 stycznia 2019
Oglądasz 1 z 3 odpowiedzi, kliknij tutaj, aby wyświetlić wszystkie odpowiedzi.
Napisz swoją odpowiedź.