Brak odbioru telewizji wszystkich kanałów Kielce Podkarczówka

4.66K odsłony

Witam,

posiadam antenę Telmor DIGIT Activa. Od połowy grudnia mam problem z odbiorem wszystkich kanałów ze Świętego Krzyża. (pojawia sie głos ale obraz całkowicie masakrycznie zpikselowany) – sporadycznie oglądam tv ale tyle ciekawych rzeczy w Naszym kraju się dzieje ża czasami chciałbym rzucić okiem. 🙂

Jedyny kanał jaki odbierałem to ESKA Tv ale w Sylwestra również i on przestał odbierać.

Antena aktywna (dioda się świeci) czasami głos dociera ale obraz jak pisałem nie.

Mieszkam na osiedlu Podkarczówka (kod 25-715) na ostatnim piętrze 4 kondygnacyjnego bloku z oknami nie wychodzącymi na kierunek nadajnika ani na Świętym Krzyżu ani na Elektrociepłownię (EC Kielce) nadajniki znajdują się „za górką” więc prawdopodobnie korzystam z fal odbitych od innych wzniesień lub budynków. „Po drodze” znajduje się  zakład ISKRA najprawdopodobniej emitujący duże zakłócenia, po 22 kiedyś był lepszy odbiór bez pixeli.

Czy powinienem zmienić antenę (na jaką?) czy może jakiś dodatkowy wzmacniacz sygnału? Co robić?

Dziękuje z góry za odpowiedź/podpowiedź.

Pzdr

DJ

Maciek odpowiada na pytanie 7 stycznia 2019
0

Tak, są anteny typu combo. Jednak tak jak napisałem powyżej jeżeli korzysta Pan już z innej anteny warto sprawdzić poziomy jakości i mocy sygnału. Małe anteny combo nie zawsze poradzą sobie w każdym miejscu z odbiorem sygnału. Gdyby tak było nikt nie produkowałby i nie montował większych anten.

Maciek odpowiada na pytanie 7 stycznia 2019
Oglądasz 1 z 3 odpowiedzi, kliknij tutaj, aby wyświetlić wszystkie odpowiedzi.
Napisz swoją odpowiedź.