Co myslicie o zniesieniu abonamentu RTV od 2019 ?

3.99K odsłony

http://biznes.interia.pl/media/news/krzysztof-czabanski-od-2019-r-abonament-prawie-na-pewno-z,2552846,5058

Antoni odpowiada na pytanie 18 stycznia 2018
0
nostromo(anonimowy) 0 Komentarz

Jest praktycznie już zdecydowane, że od 2019 r. abonament radiowo-telewizyjny będzie pokrywany z budżetu państwa – zapowiedział w piątek szef RMN Krzysztof Czabański. Kwota, która zapewniłaby „solidne finansowanie wszystkich mediów publicznych”, to według niego ok. 2,5-3 mld zł rocznie.

to i tak z naszych podatków

nostromo odpowiada na pytanie 14 stycznia 2018
0

Generalnie,zawsze jestem przeciw każdej darmosze i uważam ją za rzecz społecznie szkodliwą.Każdy powinien płacić za to czego używa,żeby ci co nie używają mogli nie płacić.Jak wprowadzimy darmowy chleb,jego zużycie gwałtownie wzrośnie i będzie się walał w każdym dosłownie miejscu.Dla abonamentu rtv jestem gotów jednak odstąpić od tej generalnej zasady.

Ilość problemów jakie stwarza dzisiejsze prawo nieraz do absurdu chroniące prywatność,niemożność zmuszenia kogokolwiek do wykonania jakiejkolwiek czynności prawnej(np.zgłoszenia faktu nieposiadania odbiornika sygnału tv) i wiele jeszcze innych utrudnień na jakie napotykają ustawodawcy,powodują,że” gra,przestaje być warta świeczki”Brukselscy eksperci są tak ortodoxyjni,że właściwie nie zgodziliby się na żaden rodzaj przymusu czy choćby kontroli.Obciążenie wszystkich w podatkach tą daniną wydaje się w tej sytuacji sensowne i najłatwiejsze a tych co to podobno w żadnej formie nie korzystają z produktów tvp,jest znikoma część promila;ja zresztą wcale w ich istnienie nie wierzę.To bardziej moda na demonstracje niż faktyczne zjawisko kulturowe.

Antoni odpowiada na pytanie 18 stycznia 2018
Napisz swoją odpowiedź.