Dekoder do odbioru SAT i DVB-T oraz antena naziemna

3.90K odsłony

witam poszukuje anteny do tv naziemnej i dekodera do tv naziemnej i satelity. nie mam zadnego pojecia o tych muxach i vhf uhd czy co tam jest. do tej pory korzystalem z cyfr.polsatu.  mieszkam w lini prostej okolo 40 km od nadajnika palacu kultury i okolo 60 km od nadajnika w raszynie. Prosze o pomoc w zakupie odpowiedniej anteny combo zeby wszystko obierac i dotego dekoder jakis myslalem na fergusonem ariva 253 combo czy on sie nada bo jego opinie sa rozne.

Maciek edytuje pytanie 19 lutego 2018
0

Dzień dobry,

Anteny typu combo polecamy do montażu w miejscach gdzie poziom sygnału jest bardzo dobry, lub dobry. Nie wyznaczamy „zasięgu” anteny w kilometrach ponieważ na odbiór składa się kilka czynników takich jak:
– wysokość montażu anteny nad poziomem morza,
– wysokość montażu anteny poziomem gruntu,
– moc nadajnika,
– odległość między masztem nadawczym, a anteną odbiorczą
– przeszkody terenowe jakie znajdują się między nadajnikiem, a anteną (wzniesienia terenu, gęsta zabudowa).

Rozumiejąc, że nie każdy będzie w stanie określić poziom sygnału występujący w miejscu w jakim chce zamontować antenę z doświadczenia możemy możemy podpowiedzieć, że tego typu anteny sprawdzają się do około 30 max 40 km od nadajnika jeżeli są zamontowane powyżej linii dachu budynku. Do określenia swojego położenia względem nadajnika lub nadajników polecamy mapę nadajników DVB-T .

Może Pan spróbować odbioru z anteny Dipol 28, która powinna zapewnić odbiór wszystkich multipleksów 1,2,3,8.

W przypadku gdyby chciał Pan postawić na bardziej profesjonalne rozwiązanie lub gdy wymagane jest uzyskanie mocniejszego sygnału (np. dla rozdzielenia go na większą liczbę odbiorników) to może Pan rozważyć montaż systemu antenowego składającego się z dwóch anten. Osobnej na pasmo UHF (MUX 1,2,3) i osobnej dla pasma VHF (MUX 8).Do takiej odległości od nadajnika przyda się antena kierunkowa UHF np. Tri Digit, a do odbioru pasma VHF powinna wystarczyć antena np: CA-RTV 4.

Obie anteny można połączyć zwrotnicą antenową ZA-106Ms VHF/UHF

Najlepiej zamontować wszystko na maszcie. Jeden może się okazać za krótki więc można kupić dwa – maszty łączą się ze sobą. Najpewniejszym sposobem do zamontowania masztu do komina jest uchwyt kominowy taśmowy.

Każdy dekoder combo będzie nadawać się do odbioru telewizji naziemnej jak i satelitarnej.

Maciek odpowiada na pytanie 19 lutego 2018
Oglądasz 1 z 1 odpowiedzi, kliknij tutaj, aby wyświetlić wszystkie odpowiedzi.
Napisz swoją odpowiedź.