Kontynuję poprzedni temat ” odbiór sygnału DVB-T z PKiN”

2.24K odsłony

Witam.

Mogę powiedzieć, że z upływem czasu problem odbioru sygnał TV DVB-T sam się rozwiązał, wszystko po okresie krytycznym, wróciło do stanu prawidłowego odbioru sygnału w odbiorniku TV Philips. Nic nie było regulowane tzn. Kąta azymut ustawienia na nadajnik na PKiN.

Potwierdza to moją teorię,  że były prowadzone prace strojeniowe urządzeń w Stacji Nadawczej RTV w PKiN, aby zwolnić pasmo częstotliwości MHz dla potrzeb LTE 4 i 5.

Kanały odbiorcze z poszczególnych Mux były przywracane z czasem. Obecnie poziom odbieranego obrazu na kanałach nie budzi zastrzeżeń.

Czasami zdarza się zatrzymanie obrazu poświatą teczowych kwadratów pasków, błędy kwantyzacji lub wprowadzania zakłyceń falowych nachodzących z pobliskich Stacji Bazowych GSM zustawionych na dachu sąsiedniego budynku Targowa 42 oraz odległych o 100 m Stacji Bazowych Kijowska 1/3 oraz Targowa 15.

Mam pytanie:

Czy dobrym rozwiązaniem będzie zastosowanie w szyku antenowym DVB-T na kablu antenowym od anteny dochodzącym do zwrotnicy filtru, aby oczyścić pasmo kanałów z zakłuceń w postacji chwilowemu zanikowi obrazu i pojawiania się w tym momencie kwaratów tęcziwych, tęczy i powrotu do dobrego odbioru obrazu.

Czy filtr który chcę zastosować jest dobrym rozwiązaniem? Zostanie umocowany na maszcie pomiedzy anteną a zwrotnicą od której kablem antenowym schodzi z dachu /5 piętro/ do mieszkania na 1 piętrze, przechodzi przez ścianę dochodząc do wzmacniacza i rozchodzi się do gniazd antenowych RTV końcowych przez przelotowe.
'Filtr LTE 4G antenowy do anteny SYNAPS zewnętrzny’
, Tłumi nieporządane zakłucenia pochodzące od masztów i urządzeń końcowych pracujących w paśmie LTE/4G (790MHz do 862MHz);

– Niska tłumienność

Dane techniczne:

– Pasmo tłumione: 790MHz do 862 MHz

– Pasmo przenoszone: 5-790 MHz

– Przejście prądowe: max. 300mA

Proszę o fachowe doradztwo w sprawie zastosowania filtru ewentualnie podanie danych innego urządzenia które odfiltruje skutecznie zakłucenua w sygnale tv.

Pozdrawiam

Adam Ochyra

Warszawa

Targowa 38.

Adam Ochyra odpowiada na pytanie 27 sierpnia 2020
0

Witam

Zastosowałem zamówiony filtr LM 5-799 MHz oraz mała korekta kąta azymutu na PKiN o około 5÷8°. Uzyskałem zadawalające efekty, zakłócenia zostały usunięte oraz odbieram wszystkie kanały Tv DVB-T z PKiN o b.jakości obrazu.

Adam O.

Adam Ochyra odpowiada na pytanie 27 sierpnia 2020
Napisz swoją odpowiedź.