Mux 8 słaby odbiór

2.08K odsłony

Witam

Jakiś czas temu kupiłem od państwa zestaw i mam dziwna sytuacje w mux 8 tłumaczę :

Televes DAT HD Boss Mix 790 LTE VHF / UHF |

Zasilacz Televes Picokom do anten DAT 24V

Wzmacniacz Televes 5531 16dB 6 wyjść

Zasilacz Televes Picokom do anten DAT 12V

Kabel antenowy koncentryczny Triset Profi klasa A++ – rolka 100m

Nadajnik 11 km na wschód Elbląg Jagodnik.

Podłączyłem tylko Wzmacniacz Televes 5531 16dB 6 wyjść Antena skierowana na 90 stopni wprost na jagodnik. Mux 123 bardzo dobry odbiór 95 % 100 % siła i jakość. Natomiast 8 tragedia 1% siła 0 jakość i tak dziwi mnie ze obraz jest ponieważ w sumie chyba nie powinno go być. Mux 8 jest co prawda sporo słabszy ale nie jest to aż tak daleko. Moje pytanie jest takie ?

Czy powinienem podłączyć razem Zasilacz Televes Picokom do anten DAT 24V oraz Wzmacniacz Televes 5531 16dB 6 wyjść czy wystarczy tylko ten z 6 wyjsc ?

Generalnie ta antena te boczne szczeble ze się tak wyrażę są mocowane na plastiki na zatrzaski plastikowe i trochę mnie zdziwiło przy montażu iż nie stykają się z główna pozioma rama czyli tymi trzema yagi które są podłączone do gniazda out czy tak to ma być, porostu sobie wiszą na tych plastikach i odbieraja?

Jako podpowiedz odnośnie wyboru anteny do 8 na witrynie nadawcy wyskoczyło mi ze antenę pokojowa mam sobie kopic i będzie ok tym bardziej mnie to zaskoczyło.

Czy mógłby pan na podstawie tych danych określić co jest nie tak ? możne coś źle jest podłączone ?

Maciek odpowiada na pytanie 20 kwietnia 2020
0

Dzień dobry,

nie bardzo rozumiem sformułowanie „Antena skierowana na 90 stopni wprost na jagodnik”. Czyli antena jest czy nie jest skierowana na nadajnik ? Jeżeli ma Pan zamontowany wzmacniacz Televes 5531 16dB 6 wyjść to nie podłącza Pan do tej instalacji już żadnego zasilacza.

Czy zmieniał Pan poziom wzmocnienia we wzmacniaczu 5531? Czy są jakieś zmiany w poziomie mocy i jakości sygnału na MUX 8 ? Czy podłączał Pan telewizor do anteny z pominięciem 5531? Jakie wtedy są parametry dla poszczególnych multipleksów ?

Elementy anteny nie muszą być ze sobą połączone elektrycznie by spełniały swoją rolę.

Maciek odpowiada na pytanie 20 kwietnia 2020
Napisz swoją odpowiedź.