MUX 8 zacina się sygnał.

12.33K odsłony

Podłączyłem antenę naziemną do odbioru TV cyfrowej. Antena jest do odbioru VHF i UHF. Antena bez wzmacniacza. Sygnał jest na wprost w linii ok. 50-60 km od nadajnika Śnieżne Kotły. Na przeszkodzie w pobliżu nic się nie znajduje. Po podłączeniu i wyszukaniu kanałów automatycznie, tuner TV znalazł wszystko co było możliwe z czeskimi włącznie. Siła sygnału na wszystkich jest 92-94%. Jakość sygnału 100%. Wszystkie programy są na jednym poziomie. Nawet czeskie radio odbiera, polskiego nie ma w ogóle. Kupiłem taką antenę, gdyż obecne programy na MUX 8 odbierają w polaryzacji pionowej. Poprzednie wszystkie były w poziomej. Niestety na MUX 8 sygnał się rwie. Od czasu do czasu jest w miarę dobry i za chwilę, na drugi dzień już nie ma. Myślałem, że za nisko może. Mieszkam na pierwszym piętrze. Zamontowałem dłuższą rurę i na niej antenę. Efekt ten sam. Kiedy pada deszcz i wieje wiatr sygnał jest w miarę możliwy ok. 40-50% tak jak jakość. Są na tym MUX 8 programy sportowe z TVP i jeszcze inne (WP, Nowa itd.) Niestety nic nie mogę wskórać, żeby było lepiej. Może ktoś mam jakiś pomysł na poprawę tego MUX. Pozdrawiam.

anetka5 odpowiada na pytanie 26 maja 2019
0

MUX 8 nadawany jest w polaryzacji pionowej z nadajnika Śnieżne Kotły. Jeżeli elementy odpowiedzialne za odbiór pasma VHF (MUX 8) w Twojej antenie są w poziomie,  a nie w pionie to polaryzacja jest niezgodna i stąd możesz mieć problemy z odbiorem.

Jeżeli chcesz pozostać przy tzw. antenie combo to musisz ja wymienić na taką,  która umożliwia odbiór pasma VHF również w polaryzacji pionowej np.

Dipol28

Maciek odpowiada na pytanie 26 maja 2019
Oglądasz 1 z 10 odpowiedzi, kliknij tutaj, aby wyświetlić wszystkie odpowiedzi.
Napisz swoją odpowiedź.