Naziemna cyfrowa z kablówki

2.75K odsłony

Witam,
Poważanie zastanawiam się nad zakupem monitora/tv i podłączeniem naziemnej telewizji cyfrowej z kablówki. Mieszkam w Poznaniu. Dostawcą Internetu oraz telewizji w moim bloku jest firma Echostar. Mam możliwość podpięcia się do gniazka zwykłym kablem antenowym żeby za darmo mieć cyfrową telewizję naziemną. Mam kilka pytań:

  • Czy dostawca typu Echostar zapewnia wszystkie/więszkość kanałów jakie dostępnę są do w cyforwej tv naziemnej? Miałem na chwilę monitor z Tunerem i wydaje mi się że nie wszystkie kanały były. Np nie było Polsatu, TVN itp. Przyznam, że nie wchodziłem w żadne konfiguracje tylko podłączyłem na chwilę. Czy to możliwe że z kablówki Cyfrowa tv naziemna ma tylko część kanałów, albo tylko część mulipleksów? I czy po mojej stronie da się jakoś przekonfigurować tuner ażby były wszystkie kanały? Niestety pomoc z infolinii ma blade pojęcie o cyfrowej tv naziemnej.
  • Drugie pytanie dotyczy sprzętu. Zastanawiam się nad kupnem monitora komputerowego wraz wbudowanym TV np. Samsung TD391. Czy wbudowane tunery są dobre czy może za słaby tuner może ograniczyć liczbę odbieranych kanałów? A może lepszym rozwiązaniem jest zakup osobnego tunera i „zwykłego” monitora. Jeśli tak to czym się kierować przy doborze tunera?  Przyznam, że bardzo podoba mi się opcja 2 w 1, ale nie wiem jak się mają wbudowane tunery do tych które stanowią oddzielne urządzenie.

Będę wdzięczny za wskazówki.
Pozdrawiam

Marcininho odznacza odpowiedź 5 czerwca 2018
0

Dzień dobry,
to dostawca sygnału powinien wiedzieć „co ma w kablu” i trzeba to również uświadomić osobom z infolinii.
Tunery wbudowane w monitor działają tak samo dobrze jak te w telewizorach. Sam z takiego korzystam i nie mam żadnych problemów z odbiorem.

Marcininho odznacza odpowiedź 5 czerwca 2018
Napisz swoją odpowiedź.