Nietypowe problemy z odbiorem sygnału HD

6.26K odsłony

Witam.
Usiłuję zestawić instalację antenową do odbioru sygnału cyfrowej TV. Niestety programy HD przezentują się jak na załączonym zdjęciu.
I filmie: https://youtu.be/-LEmT8CK08U
Co może być powodem?
Użyłem takiej anteny:
https://www.dipol.com.pl/antena_telewizyjna_dipol_44-21-60_tri_digit_dvb-t_uhf_A2670.htm ze wzmacniaczem szerokopasmowym.

Do anetka5:
Sygnał jest na tyle słaby, że sam symetryzator nie daje rady – brak jakiegokolwiek odbioru.
Antena jest tutaj:
https://goo.gl/maps/mB55XpDreTS2

Dan odpowiada na pytanie 9 sierpnia 2018
0

Ryki nadają MUX 3 na kanale 52, a Łosice na 56. Dla mnie wygląda to trochę bardziej na zakłócenia od jakiegoś urządzenia. Sprawdź w telewizorze poziom siły i jakości sygnału. Jeżeli sygnał jest mocny na MUX 3 tak jak w przypadku pozostałych multipleksów, a jakość sygnału jest słaba (jest duża ilość błędów) to będą to raczej zakłócenia lokalne. Mogą to być zakłócenia z pasma LTE. Jeżeli posiadasz w domu np. modem LTE wyłącz go. Wyłącz również na próbę wszystkie inne urządzenia typu routery WiFi, modemy, oświetlenie jarzeniowe lub LED zasilacze itp. Oczywiście takie urządzenie może znajdować się również u sąsiada i powodować zakłócenia lub na linii Twojej anteny i nadajnika. Możesz spróbować delikatnie obrócić antenę w lewo lub prawo i sprawdzić rezultaty. Jeżeli żadna z tych rzeczy nie pomoże możesz również spróbować zamontować filtr LTE. Niestety nie zagwarantuje Ci, że on na 100% pomoże. Być może montaż anteny na dachu poprawi sygnał i wyeliminuje zakłócenia, pamiętaj tylko o dobrym kablu koncentrycznym.

Maciek odpowiada na pytanie 8 sierpnia 2018
Oglądasz 1 z 5 odpowiedzi, kliknij tutaj, aby wyświetlić wszystkie odpowiedzi.
Napisz swoją odpowiedź.