Problem z odbiorem sygnału Cyfrowego Polsatu

8.19K odsłony

Dzień dobry,

o jakichś 3 miesięcy mam problem, który w tej chwili znacznie się nasilił. Antena ustawiona prawidłowo, sygnał wedle parametrów CP jest OK.

Problem najlepiej opisuje film:

https://photos.app.goo.gl/mMs8Rb6dy45eFztbA

Pojawia się to kilka razy dziennie, czasem zanika po kilku chwilach, czasem nie ma niektórych programów (np. TVN’owe) przez pół dnia.

Gdy leje deszcz, albo pada to nie mam nic na żadnym kanale.

CP pomóc nie chce. Mówią, że to nie ich problem. Czy to może być wina konwertera, czy płaskiej przejściówki podokiennej?

Zanim kupię nowy konwerter chciałbym się poradzić, czy to  może być to.

Kolejna dziwna rzecz. Odpalam kanał Polsatu – wszystko jest OK:

View post on imgur.com

Odpalam kanał TVN, ten sam Satelita – nie ma nic:

View post on imgur.com

https://imgur.com/FzJYRKn – mało tego pokazuje, że kanału nie ma w abonamencie chociaż mam go w abonamencie. Są inne kanały za które płacę, a które nie wyświetlają się w ogóle.

Maciek odpowiada na pytanie 15 stycznia 2019
0

Dzień dobry,

wygląda to raczej na minimalnie źle ustawioną antenę. Jeżeli masz możliwość tak by widzieć wskaźniki na TV i jednocześnie ruszać antenę spróbuj naginać palcem antenę minimalnie (max 1-1,5 cm) z każdej strony – czyli na górze, na dole , z lewej i z prawej strony za każdym razem obserwując wskazania. Jeżeli na którymś etapie wskazania będą wyższe to będziesz mieć już pewność, że antena się trochę przestawiła.

Anteny satelitarne w porównaniu do naziemnych muszą być ustawione bardzo precyzyjnie – nawet odchyłka 0,5 mm na uchwycie może sprawić, że sygnał będzie dużo niższy niż powinien. Czasami złe dokręcenie anteny może spowodować, że po jakimś czasie (np. po dobrej wichurze) antena przestawi się o te pół milimetra i już zaczynają się problemy z odbiorem zwłaszcza przy pogodzie gdzie mamy do czynienia z bardzo „gęstymi” chmurami.

Programy satelitarne nadawane są na różnych częstotliwościach i z różnymi polaryzacjami – dlatego jedne mogą mieć nico inną siłę sygnału niż inne.

Maciek odpowiada na pytanie 15 stycznia 2019
Napisz swoją odpowiedź.