Problem z odbiorem TVN HD, TVn7HD i TTV HD na warszawskim Ursynowie

Rozwiązany7.10K odsłony

Według mojej wiedzy pod koniec 2018 roku na lokalnym nadajniku znajdującym się w Warszawie na PKiN, zmieniono kanał nadawania programów TVN HD, TVN7 HD i TTV HD z kanału 53 na kanał 29. Po tej zmianie mój telewizor (Samsung KS7000 z zainstalowanym najnowszym oprogramowaniem) nie odnajduje powyższych programów, zarówno przy automatycznym skanowaniu wszystkich kanałów jak i przy ręcznym skanowaniu kanału 29. Dodam, że programy te odbierałem bez problemu gdy były nadawane na kanale 53, co według mojej opinii eliminuje antenę jako źródło problemu ponieważ umiejscowienie nadajnika i jego moc nie uległy zmianie, tak samo jak położenie i kierunek anteny.

Na różnych forach internetowych wyczytałem, że taki sam problem ma niewielka grupa mieszkańców Warszawy. W większości przypadków powyższe programy są jednak bez problemu odbierane na nowym kanale, tj. 29.

Czy ktoś wie w czym może być problem i co mógłbym zrobić, żeby ponownie odbierać TVN, TVN7 i TTV w jakości HD?

Dodam jeszcze, że mieszkam w bloku i korzystam, ze zbiorczej anteny znajdującej się na dachu budynku.

stawik wybiera najlepszą odpowiedź 14 lutego 2019
1

Problemem jest zapewne konfiguracja instalacji zbiorczej. W dużych instalacjach dla poprawy jakości sygnału często stosowane są filtry zestrojone na odpowiednie kanały. Jest duże prawdopodobieństwo, że instalacja zbiorcza została dostosowana do nadawanych wtedy kanałów, a pozostałe częstotliwości zostały odfiltrowane.

Nie pozostaje Ci nic innego jak zgłoszenie problemu do administratora budynku, który powinien wezwać instalatora.

stawik wybiera najlepszą odpowiedź 14 lutego 2019
Oglądasz 1 z 6 odpowiedzi, kliknij tutaj, aby wyświetlić wszystkie odpowiedzi.
Napisz swoją odpowiedź.