Słaby sygnał z nadajnika Płock

290 odsłony

Witam,

Mieszkam we Włocławku na osiedlu Michelin, od około lutego 2020 mam problem z odbiorem sygnału z nadajnika Płock/Rachocin. Szczególnie słabo odbieram MUX 2 (k 57 – 10% siła sygnału), pozostałe MUX 1 (k 25 – 90% siła sygnału) i MUX 3 (k 39 – 40% siła sygnału). Co jest powodem tego osłabienia sygnału ? Jak wzmocnić odbiór sygnału ?

odpowiada na pytanie
0

Dzień dobry,
czy korzysta Pan z własnej anteny czy z instalacji zbiorczej? Jeżeli korzysta Pan z własnej anteny proszę więcej informacji na temat anteny – jaka to antena, gdzie zamontowana, ile odbiorników itd. Jeżeli korzysta Pan z instalacji zbiorczej musi Pan zgłosić problem do zarządcy budynku.

odpowiada na pytanie
0

Dzień dobry,

Korzystam z własnej anteny, zewnętrznej, zamontowanej na ścianie domu. Mam dwa odbiorniki, starszy i nowszy. Do lat układ połączeń jest taki sam, nic nie było zmieniane. Problemy z siłą sygnału pojawiły się około połowy stycznia 2020. Wcześniej siła sygnału wszystkich MUX wynosiła 100%. Potem sygnał osłabł głównie dla MUX2 (k. 57) i nieco mniej dla MUX3 (k. 39), ale dało się oglądać normalnie. Od około 10 maja siła sygnału znowu zmalała i jest taka jak pisałem wcześniej. Obecnie nie da się oglądać MUX2, pozostałe MUX1i3 odbierają normalnie.

odpowiada na pytanie
0

Dzień dobry,
cz sprawdzał Pan jakość połączeń? Kabla przy antenie, kabla przy wtykach TV? Być może połączenia zaśniedziały, może dostała się gdzieś woda? Proszę sprawdzić również kabel, czy nie ma pęknięć w izolacji zewnętrznej.

odpowiada na pytanie
0

Dzień dobry,

Postaram się sprawdzić okablowanie, ale mam dwa pytania:

  1. Czy jeśli to wina kabla to nie powinna spaść siła sygnałów na wszystkich multipleksach ? (Największe problemy są z odbiorem MUX2 k57. Odbieram także sygnał MUX3 k36 i MUX4 k35 z nadajnika Włocławek/Plac wolności z siłą sygnału 100%),
  2. Czy były w tym roku robione jakieś modernizacje nadajnika Płock/Rachocin ?
odpowiada na pytanie
0

Dzień dobry,

Sprawdziłem połączenia kabli i nic nie znalazłem.

odpowiada na pytanie