Szczekociny poza zasięgiem nadajników

2.97K odsłony

Czy bedzie możliwość dosyłania sygnału do miejscowosci szczekociny 42-445 gdyz miejscowosc leży prawie poza zasiegiem nadajników z Czestochowy Katowic Kielc i Krakowa i odbiór jest bardzo utrudniony

Maciek odpowiada na pytanie 28 maja 2018
0

Dzień dobry,
to niestety pytanie nie do nas, a raczej do nadawcy sygnału. Faktycznie Szczekociny należą do miejscowości, które nie mają nadajników w bliskim sąsiedztwie. Rozmawiałem kilka dni temu na ten temat z osobą z firmy Emitel, która jest nadawcą sygnału i niestety takie sytuację wynikają z tzw. „planowania radiowego”. Obiekty nadawcze są tak dobierane by osiągnąć wymagane pokrycie sygnałem na wskazanych w Rezerwacjach Częstotliwości obszarach. Zgodnie z narzuconymi wymaganiami przez UKE, nadawca czyli EmiTel uruchamia zaplanowaną liczbę nadajników.
Jest jeszcze kilka takich obszarów w Polsce gdzie faktycznie instalację antenowe muszą być „mocniejsze” by odebrać sygnał. Ciekawa sytuacja jest np. w miejscowości Łochowa gdzie mieszkańcy mają niedaleko nadajnik z MUX 1,3 i 8 nie mają natomiast dostępu do MUX 2.

Maciek odpowiada na pytanie 28 maja 2018
Napisz swoją odpowiedź.