Wybór anteny do domu jednorodzinnego.

Rozwiązany4.01K odsłony

Dzień dobry,

im więcej czytam tym mniej wiem 🙂 Wprowadziłem się do domu jednorodzinnego w miejscowości Niedżwiada około 5 km od Łowicza (kod pocztowy 99-400). Mam wyprowadzoną instalację kablową (telewizyjną) w domu i tu pojawia się moja prośba. Chciałbym zakupić u Was komplet do odbioru tv naziemnej. Potrzebuję anteny (dobrze by miała możliwość odbioru mux 8), jakiegoś mocowania (zastanawiałem się nad opaskowym na komin), jakiś rozdzielacz sygnału na 2 tv. Jeżeli potrzebuję czegoś jeszcze to proszę o propozycję. Nie określiłem budżetu bo najistotniejsza jest dla mnie dobra jakość, a nie najniższa cena 🙂

Radek wybiera najlepszą odpowiedź 24 stycznia 2018
1

Dzień dobry,

do ustalenia nadajników w Pana lokalizacji może Pan skorzystać z emimaps.

Najbliższy nadajnik MUX 8 to Skierniewice / Bartniki – RS TV 25 km w linii prostej. Do takiej odległości powinna wystarczyć antena np: CA-RTV 4, ewentualnie mocniejszy sygnał zapewni Televes C5-12 106601  lub CA-RTV 6 minusem tej ostatniej jest gabaryt (1,4 metra długości).

Jeżeli chodzi o antenę dla MUX 1,2,3 to tutaj najbliższy nadajnik to Łódź / EC4 w lini prostej 52 km. Do takiej odległości przyda się duża antena kierunkowa np. Tri Digit ze wzmacniaczem , Televes HD Boss , Spacetronik STV.

Obie anteny można połączyć zwrotnicą antenową ZA-106Ms VHF/UHF

Najlepiej zamontować wszystko na maszcie. Jeden może się okazać za krótki więc można kupić dwa – maszty łączą się ze sobą. Najpewniejszym sposobem do zamontowania masztu do komina jest uchwyt kominowy taśmowy.

Radek wybiera najlepszą odpowiedź 24 stycznia 2018
Napisz swoją odpowiedź.