“Zgubiony” MUX 2

2.40K odsłony

Witam, mam problem a dokładnie nie wiem z czym, więc całą sytuację opiszę poniżej:

Posiadam antenę kierunkową, coś a’la:

Przez jakieś dwa lata odbierała wszystko bez większego problemu (czasami pikselowała podczas większego deszczu), aż do wczoraj.
W godzinach popołudniowych “zniknął” MUX 2 (Polsat, TVN it.), wszystko wyglądało tak jakby wyłączono sygnał (;-P) – programy zniknęły i koniec. Padał deszcz, więc podejrzewałem że mogło zalać kabel, symetryzator (antena bez zasilacza) itp., odkręciłem puszkę od anteny i dużo się nie pomyliłem, była pełna wody, “wytrzepałem” ją (była pełna wody), osuszyłem suszarką i założyłem z powrotem, niestety, jak było tak jest, MUX 1 i 3 świetnej jakości (siła ok. 60%, jakość 100%), MUX 2 – zero. Antena nie była ruszana (mocno przytwierdzona), przejrzałem wszystkie złączki na kablu, wszystko OK. I otóż moje główne pytanie, mogło stać się coś z anteną/kablem, że akurat nie odbiera konkretnego MUXa ? Tak jak pisałem, MUX 1 i 3 Odbiera bez zarzutu.

odpowiada na pytanie
0

Czy w opcjach wyszukiwania ręcznego wpisać kanał 58 (770 MHz) lub 49 (698 MHz) ?

Próbowałem szukać na 58 i 7 (MUX8 – wcześniej go nie ustawiałem), ale nic. Przed chwilą założyłem nowy kabel, nowe końcówki i szukam sterując anteną, ale jak na razie wskaźniki na TV nawet nie drgnęły ;-(

edtyuje odpowiedź
Oglądasz 1 z 9 odpowiedzi, kliknij tutaj, aby wyświetlić wszystkie odpowiedzi.