„Zgubiony” MUX 2

9.86K odsłony

Witam, mam problem a dokładnie nie wiem z czym, więc całą sytuację opiszę poniżej:

Posiadam antenę kierunkową, coś a’la:

Przez jakieś dwa lata odbierała wszystko bez większego problemu (czasami pikselowała podczas większego deszczu), aż do wczoraj.
W godzinach popołudniowych „zniknął” MUX 2 (Polsat, TVN it.), wszystko wyglądało tak jakby wyłączono sygnał (;-P) – programy zniknęły i koniec. Padał deszcz, więc podejrzewałem że mogło zalać kabel, symetryzator (antena bez zasilacza) itp., odkręciłem puszkę od anteny i dużo się nie pomyliłem, była pełna wody, „wytrzepałem” ją (była pełna wody), osuszyłem suszarką i założyłem z powrotem, niestety, jak było tak jest, MUX 1 i 3 świetnej jakości (siła ok. 60%, jakość 100%), MUX 2 – zero. Antena nie była ruszana (mocno przytwierdzona), przejrzałem wszystkie złączki na kablu, wszystko OK. I otóż moje główne pytanie, mogło stać się coś z anteną/kablem, że akurat nie odbiera konkretnego MUXa ? Tak jak pisałem, MUX 1 i 3 Odbiera bez zarzutu.

Maciek odpowiada na pytanie 17 marca 2020
0

Jeszcze jedno pytanie, jest jakaś różnica czy puszkę antenową zamontuję na antenie, czy pod nią i czy ma znaczenie położenie „skrzydełek” (skierowane do góry a w dół) ?

glutex odpowiada na pytanie 28 grudnia 2018
Oglądasz 1 z 9 odpowiedzi, kliknij tutaj, aby wyświetlić wszystkie odpowiedzi.
Napisz swoją odpowiedź.