dekodery DVBT- jakość

1.35K odsłony

Obecnie sprzedawane dekodery w sklepach to jest szrot który się stara starszym ludziom wcisnąć i zutylizować bezwartościowe zapasy z zachodu. Gdzie jest urząd UKE który to powinien przed dostępem do rynku sprawdzić. Dlaczego te urządzenia nie posiadają świadectwa akceptacji. Problem notoryczny po sprawdzeniu to fatalna jakość telegazety (grafika,nieczytelny rozmazany tekst), druga sprawa to kwestia sparowania pilotów dekodera/telewizora.
Gniazdo do internetu ,jakość w sam raz żeby zdenerwować emerytów. Czy ktoś w końcu przetrzepie \”siedzenia\” sklepom które to sprzedają. W sklepie kupuje się ciemno bez prawa sprawdzenia
(sprzedawcy odmawiają sprawdzenia sprzętu-ze starszego człowiek
ironizuja \”po co Pani/panu telegazeta w tym wieku ,lub bardziej dosadne komentarze)),dekodera i zwrotu przoduje w tym N…….T,Media itd .
Najbardziej jeszcze przyjazny EURO-AGD można sobie sprawdzić w domu, jeżeli nie pasuje dekoder oddać do sklepu i zwracają pieniądze.
Jak ma do tego się rozporządzenie ,czy ktoś to respektuje.
https://www.gov.pl/web/dvbt2/komunikat-dla-sprzedawcow-dekoderow-tv-tunerow.
Dlaczego w sklepie brak anteny żeby to można było sprawdzić.
Najbardziej humorystyczne były wypowiedzi młodych ludzi ( chyba z wyższym wykształceniem) w UKE pokazane w migawce TV -panowie nie pokazujcie swojej niekompetencji  niewiedzą .
To ja 15 /20 lat temu lepszej jakości montowałem zdalne sterowania i telegazetę w TV Heliosach, Neptunach itd.
pozdrawiam Panów … 73 dziadek emeryt jeszcze serwisant.

Maciek odpowiada na pytanie 17 lutego 2022
0

Ps.  Przeleciałem dzisiaj si po sklepach,od miesiąca  sprawdzam dekodery  (przynajmniej ok 20 szt) i żaden nie spełnia moich podstawowych wymagań.  Czy nie można było wykonać przystawki (miejsce   w tV jest)  w misce dekodera  montowanego przez TV kablowe.

Nie mogę wkleić zdjęć  telegazety  (wygląd)  jak wygląda w oferowanych dekoderach DVBT-2 HEFC  ,powrót do czasów więcej niż 20/30 lat do tyłu.

A gdzie  jest jakiś nr telefonu,kontakt telefoniczny,żeby  porozmawiać, strach przed kłopotliwymi pytaniami.

Andrzej odpowiada na pytanie 17 lutego 2022
0

Panie Andrzeju,
kwestię tego jaki sprzęt jest dostępny reguluje rynek. Jeżeli przeciętny odbiorca ma takie, a nie inne wymagania dotyczące sprzętu to producenci taki sprzęt wypuszczają na rynek. Czasy się trochę zmieniły, nie będę dywagować czy na lepsze czy na gorsze ale konsumentom zleży na tym by trwałość i użyteczność sprzętu wystarczała tylko na czas jego użytkowania, a on wynosi teraz jedynie kilka lat. Świat poszedł do przodu i nikt nie pyta już kupując nowy samochód czy radioodbiornik w nim będzie odbierać program 1 Polskiego Radia na falach długich, oraz czy ma odtwarzacz kaset magnetofonowych, bo takie rozwiązania interesować mogą tylko pasjonatów historii, a ci nie przychodzą po nowe auto do salonu tylko kupują coś z lat 80tych. Jeżeli nadal jest Pan fanem telegazety to myślę, że tak, w rozdzielczości PAL wyglądała ona znośnie, a w HD wygląda już gorzej niż źle tak samo jak trudno patrzeć nam na grafikę gier komputerowych sprzed 30 lat mimo, że 30 lat temu na Heliosie wyglądały zachwycająco. Na rynku są odstępne nie tylko tunery w granicach 100 zł o podobnych możliwościach i jakości wykonania ale również tunery lepsze ale kosztujące już znacznie więcej. Nie wiem czy pokusiłby się Pan zapłacić za tuner telewizji naziemnej np. TechniSat DIGIPAL 799 zł ?
Forum należy do DVBsklep.pl numer telefonu jest taki sam jak do sklepu.
73!

Maciek odpowiada na pytanie 17 lutego 2022
Napisz swoją odpowiedź.