Dlaczego tylko z MUX2 są problemy?

2.80K odsłony

Odbieram sygnał z nadajnika na Ślęży/Wrocław.

I MUX1 i MUX2 są nadawane z tą samą mocą.

Dlaczego zatem mam problemy tylko z odbieraniem MUX2?

Najgorsze, że nie są to problemy STAŁE. Brak syngału (albo sygnał tak słaby, że widać tylko ‘pikselozę’) pojawia się losowo. O różnych porach/godzinach, przez różnej długości czas. I wcale nie jest to związane z pogodą.

Ktoś mi podrzucił hasło “Pewnie sąsiad gdzieś coś włącza”.

Ale jeśli tak, to dlaczego nie zakłóca innych muxów tylko mux2, chodzi o częstotliwość?

Co to może być za urządzenie, które zakłóca akurat na tej częstotliwości?

Są jakieś domowe sposoby, żeby zlokalizować to urządzenie?

odpowiada na pytanie
0

Dzień dobry,

napisz z jakiej korzystasz anteny, gdzie jest zamontowana, ile odbiorników jest w instalacji, czy są jakieś dodatkowe urządzenia typu: rozgałęźniki, wzmacniacze, zasilacze, itp ?
Inne urządzenie może powodować zakłócenia w odbiorze sygnału tylko jednego multipleksu. Urządzenia elektroniczne zwłaszcza te nadające sygnał nie tylko nadają sygnał w dane częstotliwości ale generują również częstotliwości harmoniczne i pasożytnicze. Tłumacząc to najprościej urządzenie takie “produkuje” również niechciane sygnały co zarówno poniżej jak i powyżej danej częstotliwości. Takie częstotliwości mogą obejmować bardzo szerokie pasmo. Zawsze są dużo słabsze niż główna częstotliwość ale mogą wpływać na zakłócanie sygnału nadawanego na zupełnie innej częstotliwości. Nie ma niestety prostego sposobu na zlokalizowanie takiego urządzenia. Sygnał zakłócający niekoniecznie niekoniecznie musi płynąć od urządzenia posiadającego nadajnik radiowy. Zakłócenia mogą również powodować urządzenia elektryczne jak: oświetlenie energooszczędne, lamy uliczne, silniki elektryczne, a nawet alternatory z przejeżdżających samochodów (zwłaszcza starych gdzie występuje duże iskrzenie).

odpowiada na pytanie
Oglądasz 1 z 5 odpowiedzi, kliknij tutaj, aby wyświetlić wszystkie odpowiedzi.