Instalacja antenowa na 3 telewizory

Rozwiązany5.09K odsłony

Witam, posiadam w domu trzy telewizory gdzie do jednego podpięta jest antena kierunkowa a do dwóch pozostałych siatkowe. Od niedawna anteny siatkowe zaczęły odmawiać posłuszeństwa, więc chciałbym podłączyć dwa pozostałe telewizory do anteny kierunkowej. Zakupiłem w tym celu rozgałęźnik pasywny AX SVE 30-01, jednak po podłączeniu go do instalacji jakość sygnału prawie całkowicie zanikła a odbiór stał się niemożliwy. Cała instalacja jest pasywna, sprawdziłem podłączenie każdego z telewizorów z osobna do anteny kierunkowej i sygnał jest na poziomie 70 – 100%. Antena to MITON 1000 DVB-T ustawiona jest przy pomocy aplikacji DVBT Finder dokładnie na nadajnik RTCN Katowice/Kosztowy, bez rozdzielacza odbiera MUX 1 na poziomie 70% a MUX 2 i 3 100%, z rozgałęźnikiem jest maksymalnie 23% na MUX 2 i 0% na pozostałych. W załączniku schemat instalacji przed modyfikacją, po modyfikacji z rozdzielaczem AX SVE 30-01 oraz zrzut ekranu z odległością do nadajnika (34 km). Pytanie co powinienem zrobić aby instalacja zadziałała, domyślam się, że konieczna będzie wymiana rozdzielacza. Z tego co wyczytałem mógłby pomóc rozdzielacz aktywny np. „Rozgałęźnik RTV Aktywny TELMOR RTA-140”, ale nie posiadam wystarczającej wiedzy aby móc stwierdzić czy to w moim przypadku zadziała, dlatego proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu.
Instalacja przed modyfikacją:

Instalacja z rozdzielaczem AX SVE 30-01:

EDIT anetka5:
Dziękuję za odpowiedź. Zasilacz, który Pani proponuje kosztuje drugie tyle co kosztowała mnie cała instalacja, więc chciałbym uniknąć jego zakupu, wspomniała Pani jednak o tym, że zastosowany rozdzielacz jest przeznaczony do innych instalacji, rozumiem że wymiana rozdzielacza na inny mogła by pomóc, jeśli tak to proszę o jakiś konkretny model.

Krystian wybiera najlepszą odpowiedź 1 sierpnia 2018
0

Z małostratnych pasywnych rozgałęźników mamy dwa rodzaje.
Z przejściem stałoprądowym do zasilania przedwzmacniaczy antenowych np.Delta RI-3/1-F
O mniejszym tłumieniu np. Signal R-3 ,gdzie napięcie zasilania rozchodzi się we wszystkich kierunkach i może powodować zwarcie.
Cena tego ostatniego to 9 zł.i można go podpiąć na próbę.
Specyfikacje parametrów są na stronie Dipola.
Pomijając wszelakie wzmacniacze,to najlepszym wzmacniaczem jest antena o możliwie dużym zysku energetycznym.

Krystian wybiera najlepszą odpowiedź 1 sierpnia 2018
0

Opisany rozgałęźnik ma zastosowanie w instalacjach RTV-SAT,gdzie wykorzystuje się wzmacniacze.
Duże pasmo pracy i większa separacja wyjść,powoduje że ma prawie dwukrotnie większe tłumienie w porównaniu z typowym indukcyjnym R3.
Jeżeli sygnał po rozdzieleniu jest niewystarczający,można np.dać wzmacniacz wew.z zasilaczem AWS-1143 SilwerLine.
Plusem tego trójdrożnego wzmacniacza jest regulacja wzmocnienia.
Są też tego typu wzmacniacze,gdzie dla zapewnienia większego komfortu,pozom wzmocnienia sygnału reguluje się oddzielnie dla poszczególnych wyjść.
Oferta jest dostępna na stronie Dipola.

anetka5 odpowiada na pytanie 28 lipca 2018
Napisz swoją odpowiedź.