Instalacja TV naziemnej + FM + UPC

4.31K odsłony

Dzień dobry,

w nowym domu chciałbym rozprowadzić sobie instalację telewizyjną + FM. W całym domu mam około 10-12 punktów do których chciałbym doprowadzić sygnał. Chciałbym zainstalować antenę do odbierania telewizji naziemnej i FM (lokalizacja – 05-220) oraz połączyć to z sygnałem kablówki UPC (w niektórych punktach chciałbym odbierać UPC + FM, a w niektórych naziemna + FM).

Czy jestem w stanie na jednym przewodzie zsumować sygnał telewizji naziemnej + kablówki UPC + FM w taki sposób aby we wszystkich gniazdkach mieć ten sygnał?

Jeżeli będę musiał rozdzielić te sygnały, to będę potrzebował 2 lub 3 punkty UPC + FM oraz ~10 punktów telewizji naziemnej + FM.

Proszę o podpowiedź jakiego osprzętu będę potrzebował do zbudowania takiej instalacji?

Maciek odpowiada na pytanie 3 października 2019
0

Dzień dobry,

sygnały z kablówki i naziemnej telewizji zbyt mocno na siebie wpływają przez co ich łączenie najczęściej nie jest możliwe. Stąd biorą się takie produkty jak: przełącznik Axing SPU6-02 lub Signal Switch.

Dlatego jeżeli nie chcesz mieć problemów i faktycznie chcesz mieć te sygnały rozprowadzone to przeciągnij dwa przewody do każdego punktu. jedn z sygnałem z kablówki, drugi z sygnałem z anteny naziemnej i radiowej FM. Sygnał z dwóch anten możesz połączyć zwrotnicą, a rozdzielić gniazdkiem RTV. Niestety do kablówki będziesz musiał mieć osobne gniazdo, lub poprostu przewód.

Maciek odpowiada na pytanie 3 października 2019
Oglądasz 1 z 3 odpowiedzi, kliknij tutaj, aby wyświetlić wszystkie odpowiedzi.
Napisz swoją odpowiedź.