Mocny sygnał słaba jakość

44.45K odsłony

Witam,

Mieszkam w Garwolinie, posiadam antenę technisat z wbudowanym wzmacniaczem oraz zasilaczem antenowym, antena zamocowana na kominie nad dachem. Antena skierowana na nadajnik w Raszynie, programy z MUX 3 posiadają dobry sygnał (ok 90%) oraz jakość (90%), natomiast programy z MUX 1, 2, 8 posiadają sygnał około 80% oraz około 10% jakości i te programy nie odbierają. Około miesiąc wcześniej telewizja działała dobrze. Co należy zrobić żeby programy działały dobrze?

Maciek odpowiada na pytanie 7 stycznia 2020
0

Tani kabel o słabym ekranowaniu może zbierać dużą ilość zakłóceń. MUX 1 i 2 z Raszyna nadawany jest na wyższych częstotliwościach (bliżej pasma LTE) co może mieć wpływ na to, że akurat sygnał z tych multipleksów jest mocno zakłócany. Kabel antenowy często jest mocno niedocenionym elementem instalacji antenowej, a zdarza się, że to właśnie przez tanie, słabej jakości kable w instalacji mamy sporą liczbę zakłóceń.
Spróbuj również zrobić test wyłączając w domu na chwilę wszystkie urządzenia elektrotechniczne – oświetlenie jarzeniowe, pompy, routery Wifi, modemy, centralki alarmowe itd.

Maciek odpowiada na pytanie 30 grudnia 2019
Oglądasz 1 z 17 odpowiedzi, kliknij tutaj, aby wyświetlić wszystkie odpowiedzi.
Napisz swoją odpowiedź.