Odbiór sygnałów Mux1, Mux2, Mux3, MuX8 w Warszawie

9.07K odsłony

Mieszkam w prawobrzeżnej Warszawie, do PKiN mam 2,8 km, dlaczego nie odbieram sygnałów z Mux1, Mux2 i Mux8 skoro moja antena TVR umieszczona na dachu odbiera sygnały Mux3. Ten stan rzeczy trwa od ponad 6 miesięcy. Obraz kanałów z wymienionych złych Mux1,2,8 jest jedną tęczową barwą lub brak sygnału.

Adam Ochyra odpowiada na pytanie 25 sierpnia 2020
1

Sygnał z nadajnika Raszyn jest tak mocny, że nawet kierując antenę na ten nadajnik nie powinien Pan mieć problemu z odbiorem za pomocą anteny bez przedwzmacniacza.

Występowanie problemów na terenie Warszawy z odbiorem multipleksów 1, 2, 3 zdarza się ze względu na emisję synchroniczną SFN jaka prowadzona jest z obiektów Raszyn i PKiN. Miejsce, rodzaj anteny oraz jej ukierunkowanie mogą powodować sytuację, z której antena odbiera zarówno sygnał użyteczny jednego z nadajników jak i sygnał opóźniony (zdesynchronizowany) co powoduje generowanie zakłóceń na danej częstotliwości, a tym samym brak możliwości odbioru.

Rozwiązaniem możemy być zmiana kąta kierunku odbioru anteny, miejsca instalacji anteny, zmiana samej anteny na taką o lepszej kierunkowości tak by sygnały niezsynchronizowane nie docierały do anteny lub były zdecydowanie słabsze.

Z informacji jakie posiadam na PKiN nie są prowadzone żadne prace które wymagałby wyłączenia nadajników DVB-T.

Maciek odpowiada na pytanie 28 stycznia 2020
Oglądasz 1 z 7 odpowiedzi, kliknij tutaj, aby wyświetlić wszystkie odpowiedzi.
Napisz swoją odpowiedź.