Połączenie TV sat i naziemnej

2.99K odsłony

Dzien dobry.

Moje zapytanie dot przerobienia istniejacej instalacji w zakupionym domu letniskowym. Obecnie na maszcie ok 30 m od budynku na wysokiej bramie zamontowana antena satelitarna, kabel wchodzi do budynku. Zależy mi na TV naziemnej, tak więc w grę wchodzi zamiana talerza na antenę i pozostawienie całości jak jest (zakładając, że będzie w ogóle sygnał, las w Beskidach, ok 30-35 km od nadajnika) lub…

opcja druga tj. postawienie drugiego masztu z anteną naziemną przy budynku i połączenie dwóch kabli (naziemna i sat) na zewn. scianie budynku za pomocą zwrotnicy TV SAT Alcad DVB-S/DVB-T MM-214 i puszczenie jednym kablem sygnalu do środka. TV docelowy posiada tunery DVB-C, DVB-T2 i DVB-S2 ale uwzględniając powyższe, byłby już potrzebny dekoder SAT. Dom użytkowany rekreacyjnie, tak więc odpadają dekodery na kartę, interesuje mnie wyłącznie tv satelitarna bezpłatna (i wspomniana naziemna).

Jaki sprzęt (całościowo – schemat podłączenia, ew. wzmacniacz do naziemnej i dekoder) powinienem zakupić ?

Maciek odpowiada na pytanie 15 kwietnia 2020
0

Dzień dobry,

z darmowych kanałów na satelicie nie znajdzie Pan raczej nic lepszego niż kanały muzyczne i telezakupy. Jeżeli chciałby Pan zamienić antenę satelitarną na naziemną proszę napisać dokładniej w jakich okolicach znajduje się dom.

Maciek odpowiada na pytanie 14 kwietnia 2020
Oglądasz 1 z 3 odpowiedzi, kliknij tutaj, aby wyświetlić wszystkie odpowiedzi.
Napisz swoją odpowiedź.