Sumator sygnału DVB-T i SAT – problem z odbiorem DVB-T

4.35K odsłony

Witam, posiadam na działkce antene DVB-T z dodatkowym zasilaczem przy TV, dokładnie takim https://dvbsklep.pl/pl/p/Zasilacz-antenowy-z-regulacja-12V/119

Jako że miałem wolną antene SAT postanowiłem ją podłączyc oraz uzyć dwóch sumatorów aby nie dokładac drugiego kabla  , dokładnie ten model https://dvbsklep.pl/suamtor-sat-naziemna-dvb-t-fm-dstc-102 .

Jeden jest na zewnątrz, drugi służy jako rozgaleziacz przy TV. Po podłączeniu kabla SAT wszystko działa, ale gdy podłącze kabel DVB-T brak sygnału.

Z opisie sumatora jest napisane ” przejście do zasilania anten naziemnych: nie ” czy to oznacza ze jeszcze musze jeszcze zastosowac separator zasilania https://dvbsklep.pl/Separator-zasilania-AZS-03-gniazdo-jack plus

?

Pozdrawiam

Mariusz odpowiada na pytanie 15 kwietnia 2020
1

Dzień dobry,
jeżeli sumator nie przesyła napięcia zasilającego do anteny ze wzmacniaczem, to wzmacniacz nie jest zasilany i antena nie działa.
Tuner satelitarny wysyła napięcie zasilające do konwertera i można go wykorzystać jako źródło napięcia do zasilania wzmacniacza w antenie. Musi Pan zastosować zwrotnicę AMS RS-02msDCtv. Do rozdzielenia sygnału może Pan zastosować gniazdo RTV/SAT.

Maciek odpowiada na pytanie 14 kwietnia 2020
Oglądasz 1 z 4 odpowiedzi, kliknij tutaj, aby wyświetlić wszystkie odpowiedzi.
Napisz swoją odpowiedź.