Sumator sygnału DVB-T i SAT – problem z odbiorem DVB-T

4.36K odsłony

Witam, posiadam na działkce antene DVB-T z dodatkowym zasilaczem przy TV, dokładnie takim https://dvbsklep.pl/pl/p/Zasilacz-antenowy-z-regulacja-12V/119

Jako że miałem wolną antene SAT postanowiłem ją podłączyc oraz uzyć dwóch sumatorów aby nie dokładac drugiego kabla  , dokładnie ten model https://dvbsklep.pl/suamtor-sat-naziemna-dvb-t-fm-dstc-102 .

Jeden jest na zewnątrz, drugi służy jako rozgaleziacz przy TV. Po podłączeniu kabla SAT wszystko działa, ale gdy podłącze kabel DVB-T brak sygnału.

Z opisie sumatora jest napisane ” przejście do zasilania anten naziemnych: nie ” czy to oznacza ze jeszcze musze jeszcze zastosowac separator zasilania https://dvbsklep.pl/Separator-zasilania-AZS-03-gniazdo-jack plus

?

Pozdrawiam

Mariusz odpowiada na pytanie 15 kwietnia 2020
0

Chyba powinienem użyć dwóch takich sumatorów ? jeden przy antenie a drugi przy TV ? ponieważ w tym gnieździe Axing jest napisane „Gniazdo nie przepuszcza napięcia zasilania do anteny naziemnej.” Chyba że mam sie wpiąc z zasilaczem przed doprowadzeniem kabla do gniazdka , za pomocą tego przejscia https://dvbsklep.pl/pl/p/Zlacze-F-wtyk-zlacze-antenowe-TV-gniazdo-/363 + trojnik do podłączenia złącz F ? a dopiero później juz wyjsc na TV oraz tuner SAT.

Dodam żę najczesciej będzie działąło DVB-T , ponieważ dekoder będzie raz na jakis czas zabierany na działke.

Czekam na odpowiedz

Mariusz odpowiada na pytanie 14 kwietnia 2020
Oglądasz 1 z 4 odpowiedzi, kliknij tutaj, aby wyświetlić wszystkie odpowiedzi.
Napisz swoją odpowiedź.