Zakłócenia na MUX 3

4.70K odsłony

Witam. Mam problem bo w moim telewizorze mam zakłócenia tylko na MUX 3 tzn. obraz „pixeluje” ale nie ciągle ale np. rano włączam tv i działa dobrze a po pół godzinie znowu jest problem i tak w kółko. Co dziwne, problem występuje tylko w moim tv a w pozostałych dwóch w domu nie ma tego problemu czyli wykluczam problem z moją anteną. Myślałem że to wina starego tunera i kupiłem ostatnio nowy ale na tym nowym problem nie znika. Nie wiem o co chodzi, dziwna sprawa żeby tylko na jednym tv był taki problem tylko na jednym multipleksie. Proszę o pomoc i pozdrawiam.

edit: moja lokalizacja to Województwo Wielkopolskie, Powiat Obornicki, Miasto Rogoźno. Sygnał odbieram z nadajnika Rusinowo/Piła.

anetka5 odpowiada na pytanie 11 lipca 2018
0

Jedno częstotliwościowa sieć SFN MUX-3 kanał 31
Nadajniki:
Wągrowiec k 31
Wągrowiec Chojna k 31
Wałcz Rusinowo k 31
Przy zmieniającej się propagacji,któryś z nadajników ma negatywne oddziaływanie,co powoduje zakłócenia w odbiorze tego MUXa.
W takich sytuacjach najlepiej jest mieć antenę o wąskiej charakterystyce promieniowania,najlepiej bez przedwzmacniacza antenowego.
W twoim przypadku sygnał zakłócający jest słabszy.Odbiorniki posiadające mniejszy poziom sygnału,będą sobie radzić.
Do odbiornika gdzie występują problemy,można dołożyć korekcyjny filtr środkowo-zaporowy (tłumi tylko dany kanał ),lub regulowany tłumik antenowy.
Ma to na celu wytłumienie słabszego sygnału zakłócającego,nie powodując znacznych strat sygnału użytecznego.

anetka5 odpowiada na pytanie 11 lipca 2018
Oglądasz 1 z 2 odpowiedzi, kliknij tutaj, aby wyświetlić wszystkie odpowiedzi.
Napisz swoją odpowiedź.