Problem z odbiorem multipleksu 2

15.29K odsłony

Znow poraz kolejny pisze o pomoc mam od was antene i caly sprzet filtr lte kabel najlepszy itp. Mam problemey z muxem 2 gubi polsat i tvny.  Bez znaczenia na pogode glownie rano przed 8 i czasami wieczorem.   Ja juz nie wiem co robi antene przestawialem w 1000 miejsc jest to samo. Wiec wrocila na starr miejsce. Mam wszystkie muxy tylko jest czesem problem z zanjkajacym muxem 2.  Moze wymienic plytke na taka do zasilacza i dokupic Zasilacz. Co robic.

Ka Konrad odpowiada na pytanie 22 listopada 2018
0

Każde stałe czy wahające się utrudnienia w odbiorze,traktowane są jako zakłócenia,niezależnie od źródła ich pochodzenia.

Synchronizacja tzw.nadajniki SFN,pojawiła się z wejściem emisji cyfrowej.
Podyktowane to jest oszczędnością kanałów w dwóch pasmach emisyjnych.
Teoretycznie wygląda to pięknie,w praktyce różnie z tym bywa.
Ułamek sekundy w tej synchronizacji może powodować pogorszenie lub zanik odbioru,gdzie wszystko jest taktowane zegarem atomowym.
W emisji analogowej było by to widoczne jako dwa jednakowe obrazy przesunięte w czasie.

Jeżeli jesteśmy w zasięgu takiej sieci SFN,to należy ograniczyć negatywny wpływ jednego z nadajników nadających na tym samym kanale.Przy czym wszystko jest uzależnione od konkretnego miejsca odbioru,podstawowych parametrów anteny odbiorczej i co równie istotne zastosowanego dekodera w danym odbiorniku odbioru.

Ostatnio na jednym z Forum w wątku ” skaczący sygnał na Mokotowie „gdzie podstawowe 3 multipleksy w SFN były silnie zakłócane,dołożenie tłumika antenowego o wartości 20 dB zamknęło problem.
Poziom sygnału nie powinien być ani za wysoki ani za niski,a przy wytłumianiu sygnału nie należy przekroczyć wartości krytycznej C/N -szumy.

anetka5 odpowiada na pytanie 15 listopada 2018
Oglądasz 1 z 16 odpowiedzi, kliknij tutaj, aby wyświetlić wszystkie odpowiedzi.
Napisz swoją odpowiedź.