Problem z odbiorem multipleksu 2

15.38K odsłony

Znow poraz kolejny pisze o pomoc mam od was antene i caly sprzet filtr lte kabel najlepszy itp. Mam problemey z muxem 2 gubi polsat i tvny.  Bez znaczenia na pogode glownie rano przed 8 i czasami wieczorem.   Ja juz nie wiem co robi antene przestawialem w 1000 miejsc jest to samo. Wiec wrocila na starr miejsce. Mam wszystkie muxy tylko jest czesem problem z zanjkajacym muxem 2.  Moze wymienic plytke na taka do zasilacza i dokupic Zasilacz. Co robic.

Ka Konrad odpowiada na pytanie 22 listopada 2018
0

Dzień dobry,

napisz jaka to antena, na jaki nadajnik jest skierowana, gdzie jest zamontowana.

Maciek odpowiada na pytanie 13 listopada 2018
0

Antena jest na dachu . kierunek pałac kultury, a antena to

Zamówienie numer: 25755
 Twoje zamówienie:

Kabel antenowy koncentryczny Triset-113 | 20 m. | 1,95 zł Antena DVB-T 44/21-60 Tri Digit – bez wzmacniacza | 1 szt. | 98,00 zł Złącze (wtyk) F 7,2 mm | 6 szt. | 1,00 zł Złącze F (gniazdo) / złącze antenowe (wtyk) | 1 szt. | 2,00 zł Złącze F (gniazdo) / złącze antenowe (gniazdo) | 1 szt. | 2,00 zł Łącznik wtyków F (beczka) | 1 szt. | 1,00 zł

Koszt dostawy: 17,99 zł
Całkowita wartość zamówienia: 165,99 zł    A dodego jest jeszcze filtr LTE

Ka Konrad odpowiada na pytanie 13 listopada 2018
0

Czy możesz sprawdzić i podać parametry siła/jakość sygnału dla kanałów: TVP 1 HD, TVN, Fokus TV ? Czy oprócz przenoszenia anteny w inne miejsce próbowałeś zmieniać o kilka stopni w lewo/prawo ukierunkowanie anteny ?

Maciek odpowiada na pytanie 13 listopada 2018
0

W Warszawie często występuje problem synchronizacji z raszyńskim nadajnikiem.
Przy zmieniającej się propagacji w ciągu doby,mogą pojawiać się zakłócenia.
Aby w takim przypadku temu sprostać,należy ograniczyć słabszy sygnał zakłócający.

Antena o dobrej charakterystyce promieniowania.
Tłumik antenowy,najlepiej regulowany.
W profesjonalnym wykonaniu filtr korekcyjny stały na dany kanał odbioru lub regulowany.W tym przypadku chodzi o odpowiednie wytłumienie zakłócanego kanału,pozostawiając pozostałe kanały na istniejącym poziomie.

anetka5 odpowiada na pytanie 13 listopada 2018
0

Ale jak chcesz wytłumić zakłócany kanał skoro to emisja synchroniczna na tym samym kanale 🙂

Maciek odpowiada na pytanie 14 listopada 2018
0

antene obracalem w lewo i prawo. bylo czasem lepiej na chwile ale potem ten sam problem.  nie wiem jak sie zachowa tłumienie nigdy tego nie robiłem. A pytanie o zasilacz i płytke do niego czy to by poprawilo cos.  I np. dlaczego sąsiad nie ma takich klopotow z taka antena https://www.abcv.pl/pl/p/ANTENA-SZEROKOPASMOWA-DVB-T-ASR-IQ-TELMOR/14385?gclid=EAIaIQobChMI5LGK7p7U3gIVxp3tCh3XzwbqEAYYBSABEgLLgPD_BwE  kupiona w media markt.

Ka Konrad odpowiada na pytanie 14 listopada 2018
0

Każde stałe czy wahające się utrudnienia w odbiorze,traktowane są jako zakłócenia,niezależnie od źródła ich pochodzenia.

Synchronizacja tzw.nadajniki SFN,pojawiła się z wejściem emisji cyfrowej.
Podyktowane to jest oszczędnością kanałów w dwóch pasmach emisyjnych.
Teoretycznie wygląda to pięknie,w praktyce różnie z tym bywa.
Ułamek sekundy w tej synchronizacji może powodować pogorszenie lub zanik odbioru,gdzie wszystko jest taktowane zegarem atomowym.
W emisji analogowej było by to widoczne jako dwa jednakowe obrazy przesunięte w czasie.

Jeżeli jesteśmy w zasięgu takiej sieci SFN,to należy ograniczyć negatywny wpływ jednego z nadajników nadających na tym samym kanale.Przy czym wszystko jest uzależnione od konkretnego miejsca odbioru,podstawowych parametrów anteny odbiorczej i co równie istotne zastosowanego dekodera w danym odbiorniku odbioru.

Ostatnio na jednym z Forum w wątku ” skaczący sygnał na Mokotowie „gdzie podstawowe 3 multipleksy w SFN były silnie zakłócane,dołożenie tłumika antenowego o wartości 20 dB zamknęło problem.
Poziom sygnału nie powinien być ani za wysoki ani za niski,a przy wytłumianiu sygnału nie należy przekroczyć wartości krytycznej C/N -szumy.

anetka5 odpowiada na pytanie 15 listopada 2018
0

Jakosc sygnalu na tvp 1 hd jakosc 88% sjla dynalu 54%. Tvn jakosc 99% sila 18%.  Polsat 99% sila 18%.   Tv puls to samo.  Ttv 100% i sila 30%.  Metro 100% sila 47%.  Zoom tv to samo. Nowa tv tak samo.  Fokus 100% sila 30%..

Ka Konrad odpowiada na pytanie 15 listopada 2018
0

Czy sprawdzałeś w ustawieniach na jakim kanale odbierasz MUX 2 ?

Maciek odpowiada na pytanie 16 listopada 2018
0

to znaczy.  gdzie ?? dekodera nie mam kabel prosto do tv z anteny bez zasilacza. jeżeli chodzi o kanaly mux2 to obieram wszyskie a jakie ustawienie co mam sprawdzic bo na tv jest tylko opcja sila sygnalu.

Ka Konrad odpowiada na pytanie 16 listopada 2018
Napisz swoją odpowiedź.